• facebook
 • rss
 • Rowerem do klasztoru? Czemu nie!

  Marta Deka

  dodane 31.03.2015 12:55

  W Roku Życia Konsekrowanego chcą odwiedzać klasztory, które znajdują się na terenie naszej diecezji. 18 kwietnia pojadą do skaryszewskich klarysek.

  Akcja Katolicka w naszej diecezji od 3 lat organizuje „ak.wycieczki”. Do udziału w nich zaprasza wszystkich sympatyków jazdy rowerowej. Na dwóch kółkach jeździli już do różnych parafii w diecezji. W Roku Wiary w ciągu dwóch weekendów odwiedzili wszystkie nasze sanktuaria.

  W Roku Życia Konsekrowanego Akcja Katolicka swoje „ak.wycieczki” zorganizowała pod hasłem: „Rowerem do klasztoru”. - Chcemy jeździć do zgromadzeń, które są w naszej diecezji, poznawać życie zakonne; jak siostry zakonne i zakonnicy przeżywają swój dzień, czym się zajmują poza modlitwą. Naszą wdzięcznością za ich obecność w diecezji będzie modlitwa - wyjaśnia Dariusz Sajak, koordynator rowerowych wycieczek.

  Pan Dariusz mówi, że dzięki tym wyprawom wszyscy czują się zdrowsi, bo jazda na rowerze rozwija tężyznę fizyczną. - Ale one pozwalają też nam zastanowić się nad naszym życiem i podjąć trud ciągłego nawracania się. Nasze życie duchowe powinno polegać na tym, by cały czas się nawracać, ciągle być lepszymi i stawiać Jezusa Chrystusa w centrum swojego życia - mówi.

  18 kwietnia, w sobotę, rowerzyści wybiorą się do klasztoru sióstr klarysek w Skaryszewie. - Jest to zakon kontemplacyjny. Ludzie mało wiedzą o ukrytym życiu. Siostry oprowadzą nas, na ile to będzie możliwe, po swoim klasztorze. Opowiedzą o charyzmacie, wyjaśnią, czy naprawdę nie mogą wyjść do świata i jak się ze światem kontaktują. Myślę, że i dla młodzieży, i dla osób starszych będzie to ciekawe doświadczenie - mówi D. Sajak.

  Jerzy Skórkiewicz, prezes Zarządu DIAK, jeździ na rowerze od kilku lat. Pokonał już kilka tys. kilometrów, z czego mniej więcej połowę z Akcją Katolicką. - Od 3 lat organizujemy wyprawy rowerowe pod wspólnym hasłem: „ak.wycieczki”. W roku poświęconym osobom życia konsekrowanego chcielibyśmy odwiedzić klasztory. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze, by się przyłączyli. To będą niecodzienne spotkania z siostrami zakonnymi i zakonnikami - zachęca.

  Na razie Akcja Katolicka przygotowała 3 trasy wycieczek.

  18 kwietnia pojadą do sióstr klarysek w Skaryszewie. Trasa liczy ok. 18 km. Zbiórka o 9.00 przed radomskim kościołem NSJ na Glinicach (ul. Słowackiego). Powrót ok. 14.00.

  16 maja wybiorą się do Sióstr Służek NMP Niepokalanej do Mariówki. Trasa liczy około 46 km. Zbiórka o 10.40 na dworcu PKP (wejście główne), powrót ok. 20.00.

  13 czerwca odwiedzą opactwo cystersów w Wąchocku. Trasa liczy około 41 km. Zbiórka o 8.45 na dworcu PKP (wejście główne). Powrót ok. 17.00.

  Swój udział w „ak.wycieczce” należy wcześniej zgłosić pod numerem telefonu 509 231 943 lub wysyłając e-mail: ak.wycieczka@o2.pl. Formularz zgłoszeniowy do pobrania na: ak.radom.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół