• facebook
 • rss
 • Świątecznie z Caritas

  Krystyna Piotrowska

  dodane 03.04.2015 23:57

  Wszyscy, którzy się zgłosili, otrzymali świąteczne paczki żywnościowe. Wydano ich 300.

  Tak jak w każde święta Caritas Diecezji Radomskiej przychodzi z pomocą najbardziej potrzebującym i przygotowuje dla nich paczki świąteczne. - W tym roku przygotowaliśmy 300 paczek. Pozyskiwaliśmy żywność do tych paczek z dwóch źródeł - z Banku Żywności i ze zbiórek, które były prowadzone w supermarketach. Niektóre artykuły dokupiliśmy ze środków własnych - powiedział ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas.

  Wielkość paczki uzależniona była od ilości osób w rodzinie. Zawartość paczki to oprócz podstawowych artykułów, które są potrzebne do codziennego życia, również artykuły niezbędne do przygotowania świątecznego stołu: jajka, chrzan, majonez, wędlina.

  Zapisy na paczki świąteczne prowadzone były dwa tygodnie przed terminem ich wydawania. Jak mówi ks. Wójcik, to dlatego, żeby przygotować odpowiednią liczbę paczek i aby dostali je wszyscy, którzy takiej pomocy potrzebują. Oczywiście osoby, które się zgłaszają po pomoc, muszą spełnić pewne warunki. Dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 420 zł. Potrzebne jest też zaświadczenie z parafii.

  - Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy zebrać tak dużą ilość żywności i przygotować te 300 paczek. Darczyńcom składamy Bóg zapłać i dziękujemy za hojność serca, a jednocześnie, życzymy, aby i dla nich Święta Wielkiej Nocy były świętami radości i nadziei w Zmartwychwstanie Jezusa - powiedział ks. Wójcik.

  Tradycyjnie w Wielki Czwartek w jadłodajni Caritas prowadzonej dla osób bezdomnych i bezrobotnych, przygotowano świąteczny poczęstunek. Księża dyrektorzy radomskiej Caritas - Grzegorz Wójcik, Robert Kowalski i Damian Drabikowski - pobłogosławili pokarmy i po wspólnej modlitwie złożyli obecnym życzenia świąteczne. Życzyli zdrowych, trzeźwych i błogosławionych Świąt, aby Zmartwychwstały Jezus dał im siłę i nadzieję na lepsze jutro.

  Na poczęstunek złożył się nie tylko tradycyjny barszcz, ale bezdomni otrzymali także suchy prowiant. Było to możliwe dzięki ludziom dobrego serca - darczyńcom.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół