• facebook
 • rss
 • Jan Paweł II i jego encykliki

  Krystyna Piotrowska

  dodane 17.04.2015 15:08

  Spotkanie będzie dotyczyło pewnych zagadnień, które podejmował papież Polak: zagadnienie ludzkiej pracy, jej godności, a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia.

  W najbliższą niedzielę 19 kwietnia, o 17.00, w kościele oo. jezuitów pw. Trójcy Przenajświętszej przy ul. Tybla 4 w Radomiu odbędzie się Msza św. dla nauczycieli i wychowawców. Po Eucharystii obecni przejdą do sali konferencyjnej  Wydziału Katechetycznego Kurii Radomskiej, gdzie będą uczestniczyć w comiesięcznym spotkaniu formacyjnym. - W tym roku, w ramach spotkań organizowanych przez Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców naszej diecezji, zapoznajemy się w sposób systematyczny i możliwie gruntowny z myślą społeczną Jana Pawła II, zawartą w jego encyklikach społecznych. Na niedzielnym spotkaniu będziemy kontynuowali dyskusję nad pierwszą encykliką społeczną Jana Pawła II Laborem exercens, w której papież podjął zagadnienie ludzkiej pracy, jej godności, a także problemów i zagrożeń, jakie mogą pojawić się w tej dziedzinie ludzkiego życia - mówi ks. Wojciech Wojtyła, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

  Gościem spotkania i prelegentem będzie ks. Łukasz Zieliński doktorant w katedrze Teologii Kultury Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prelegent wygłosi referat „Duchowość pracy w encyklice Laborem exercens Jana Pawła II”.

  Na niedzielne spotkanie ks. Wojciech serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, a także wszystkich zainteresowanych chcących włączyć się w inicjatywę zgłębiania społecznej myśli Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół