• facebook
 • rss
 • Bawiąc się, pomagali

  Krystyna Piotrowska

  dodane 26.04.2015 22:09

  Pola Nadziei to międzynarodowa akcja, która ma wspierać osoby chore na raka. Ma nam przypominać o tych, którzy cierpią i oczekują opieki w tym trudnym dla nich czasie. Ideą programu jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los nieuleczalnie chorych, a także zbiórka pieniędzy na pomoc w ich leczeniu.

  W ramach tegorocznej akcji Pola Nadziei Caritas Diecezji Radomskiej wraz z parafią Matki Bożej Miłosierdzia i przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (oddział nr 6 w Radomiu) zorganizowała festyn charytatywny. Odbywał się na placu przed kościołem, a otworzył go proboszcz ks. prał. Wiesław Taraska, który poprosił o wspólną modlitwę do Matki Bożej w intencji organizatorów festynu i chorych oczekujących pomocy.

  Podczas imprezy zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Potworowa, można było posłuchać młodych wokalistek ze szkoły w Potworowie i PG nr 22 w Radomiu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej zatańczyli na ludową nutę. W loterii fantowej każdy los wygrywał. Były gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych. Chętni nadstawiali buzie do malowania, a Kuba Chamela, młody iluzjonista z PSP nr 5 w Radomiu, dał pokaz swoich umiejętności. Nikt nie był głodny, bo wolontariusze serwowali gorące kiełbaski, a panie z Parafialnego Zespołu Caritas zapraszały na pyszne ciasta.

   - Wśród wielu atrakcji, które zostały przygotowane dla gości naszego festynu, było również znakowanie rowerów przez policję, pokaz akcji ratunkowej przygotowany przez pracowników pogotowia ratunkowego. Można było też oddać krew w krwiobusie, zrobić pomiar cukru czy ciśnienia tętniczego krwi oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. To ważne, że przy okazji festynu zbieramy krew, bo jest ona bardzo potrzebna ludziom chorym - powiedział ks. Robert Kowalski, wicedyrektor radomskiej Caritas.

  Po Mszach św., a także podczas festynu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z PSP nr 5 przeprowadzali żonkilowe kwesty.

  - Poprzez ten festyn chcieliśmy pokazać mieszkańcom Radomia, jak pięknie jest pomagać słabszym od nas. Nawet bawiąc się, możemy sprawić, że na ustach chorych zagości uśmiech, pokazać im, że nie są sami. Zebrane podczas akcji Pola Nadziei pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do wypożyczalni Caritas - powiedziała Iwona Stępniewska, fundraiser z radomskiej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół