• facebook
 • rss
 • Dobrze widzi się tylko sercem

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 28.04.2015 19:15

  - Wolontariat to styl życia, bez którego nie umiałabym funkcjonować - mówi Klaudia Czerwonka, uczennica III LO im. D. Czachowskiego w Radomiu, jedna z wyróżnionych podczas Gali XVI Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

  Razem z Klaudią spośród 17 nominowanych gimnazjalistów i uczniów szkół średnich tytuł ”Wspaniałego” otrzymało siedmioro wolontariuszy: Klaudia Brzezińska z III LO im. D. Czachowskiego, Anita Gorczyca z I LO im. M. Kopernika, Ola Gutkowska z XI LO im. St. Staszica, Sylwia Kaca z Zespołu Szkół Publicznych we Wsoli, Michał Starnawski z I LO im. M. Kopernika, Aleksandra Smuklerz, wolontariuszka z Centrum Młodzieżowego Wolontariatu w Centrum Młodzieży ”Arka” oraz Marika Trawczyńska, wolontariuszka z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy.

  Natomiast w kategorii szkół podstawowych nominowano 24 wolontariuszy. Spośród nich tytuł „Wspaniałego” otrzymali: Karolina Kulczycka (PSP 34), Gabriela Figarska (PSP 6), Aleksandra Drwal (PSP 34), Aleksandra Dalton (PSP 21), Katarzyna Jurkowska (PSP 21), Michalina Banasiak (PSP 34), Julia Jamka (PSP 20) i Mateusz Kućmiński (PSP 33).

  - Centrum Młodzieży ”Arka” i Urząd Miasta w Radomiu od 16 lat przygotowują konkurs ”Ośmiu Wspaniałych”, którego inicjatorem od 21 lat jest Fundacja ”Świat na tak”. Celem konkursu jest promowanie ludzi aktywnych, twórczych i chętnych do niesienia pomocy - przypominali ideę konkursu Monika Jakubowska i Paweł Figarski, którzy poprowadzili galę.

  Dyplomy i wyróżnienia wręczali między innymi bp Henryk Tomasik i Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

    Galę poprowadzili Monika Jakubowska, Wspaniała z 2014 r. i Paweł Figarski, Wspaniały z 2012 r.
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  - Wszyscy znamy to piękne powiedzenie Saint de Exuperego: ”Dobrze widzi się tylko sercem”. Czytamy takie piękne teksty, a dzisiaj możemy popatrzeć na dzieci, młodych ludzi, którzy dobrze widzą sercem. Podziwiamy wszyscy ten wielki wachlarz zainteresowań, przede wszystkim zaangażowanie w pracę dla drugiego człowieka - mówił bp Henryk Tomasik.

  Z kolei prezydent Witkowski przypomniał słowa piosenki Marka Grechuty ”Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”: - Serdecznie wam dziękuje za to, co robicie. Życzę wam, żebyście w tych dniach, które przed wami, byli tak wspaniali jak obecnie.

  Klaudia Czerwonka będzie reprezentowała radomskich wolontariuszy na ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się na początku czerwca. - Nie spodziewałam się takiego werdyktu. Wolontariuszką jestem od 7 lat. Pomagam pani Janince, 94 letniej kobiecie po udarze. Pracuję także z dwójką dzieci, które są niedosłyszące. Wolontariat to styl życia, bez którego nie umiałabym funkcjonować - powiedziała. Klaudia od dwóch lat należy też do wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Działa w parafii NSJ na Glinicach. - Tam też zarażam wolontariatem, choć muszę dodać, że wśród oazowiczów nie brakuje wolontariuszy współpracujących z Centrum Młdzieży ”Arka” - zaznaczyła.

    Mała ósemeczka - Wspaniali ze szkół podstawowych
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
    Duża ósemka - Wspaniali ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych
  Ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół