• facebook
 • rss
 • Sprawcy włamań na plebanie zatrzymani

  KAI

  dodane 12.05.2015 10:12

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań na plebanie przy kościołach parafialnych na terenie całego kraju.

  Jak informuje Alicja Śledziona, rzecznik mazowieckiej policji, podejrzani wpadli w ręce kryminalnych na terenie powiatu siedleckiego, gdy wracali ze skoku na plebanię w województwie lubelskim. Mundurowi odzyskali cześć skradzionych precjozów. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

  - Od pewnego czasu na terenie kilku województw dochodziło do włamań na plebanie. Podobne w przebiegu zdarzenia miały miejsce m.in. na terenie województw mazowieckiego, śląskiego, pomorskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. Schemat działania sprawców był w każdym z przypadków bardzo podobny. Najpierw upewniano się czy w budynku ktoś był. Jeżeli tak, to pod pozorem chęci wzięcia ślubu rozmawiano z księdzem i odchodzono. Jeżeli plebania była pusta, to sprawcy od razu przystępowali do działania i włamywali się do środka - poinformowała Alicja Śledzona.

  Mężczyźni kradli wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Od sprzętu elektronicznego, w tym laptopów i aparatów fotograficznych, czy monety okolicznościowe.

  Do jednego z włamań doszło na terenie Mazowsza i to właśnie funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zaczęli rozpracowywać grupę. Wszystkie tropy prowadziły na teren powiatu wyszkowskiego. Pod koniec minionego tygodnia doszło do kolejnych włamań. Tym razem na terenie powiatu bialskiego.

  Gdy sprawcy wracali, z ich zdaniem udanego rabunku, zostali zatrzymani przez policjantów. Mężczyźni będący już wtedy w okolicach powiatu siedleckiego nie kryli zaskoczenia, iż ich rabunkowy rajd po Polsce został właśnie zakończony. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, policjanci znaleźli m.in. skradzione monety okolicznościowe.

  Cała trójka (27-41 lat) trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalono, jeden z zatrzymanych mężczyzn, był już karany za rozboje i kradzieże. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty kradzieży z włamaniem do plebanii w powiecie łosickim oraz powiecie bialskim. Policjanci podejrzewają jednak, iż mężczyźni mają na koncie kilkadziesiąt takich przestępstw. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół