• facebook
 • rss
 • Serca wypadające z krzyża

  Marta Deka

  dodane 19.05.2015 15:44

  Po raz pierwszy Wydział Katechetyczny kurii zorganizował konkurs plastyczny dla niepełnosprawnych uczniów szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 180 uczniów z 16 szkół z całej diecezji. Na finał do Radomia przyjechało 30 dzieci.

  Zuzanna Dworak z Zespołu Placówek Oświatowych w Nieświniu namalowała dziecko na wózku inwalidzkim. W tle jest duży krzyż. Z wózka i krzyża wypadają czerwone serca, które promieniują na innych ludzi. To pokazuje bliskość niepełnosprawnych z Bogiem i człowiekiem. Jej praca zdobyła pierwsze miejsce.

  Zorganizowany przez Wydział Katechetyczny kurii konkurs przebiegał pod hasłem "Krzyż znakiem miłosierdzia i zbawienia". - Krzyż jest bardzo bliski życiu tych dzieci. Mam z nimi kontakt od 19 lat. Wiem, że są bardzo wyczulone na problem cierpienia, na krzyż i bliskość Pana Jezusa przy nich w tym cierpieniu. To nie jest tak, że dzieci niepełnosprawne nic nie rozumieją, nie są świadome tego, w jakiej rzeczywistości przebywają. One wyrażają swoje potrzeby, uczucia i swoje emocje. Naprawdę czują bliskość Pana Boga przy sobie. Temat krzyża jest im bardzo bliski - mówi ks. Dariusz Frydrych, inicjator konkursu.

  W konkursie brały udział nie tylko dzieci niepełnosprawne, ale też te z orzeczeniami o nauczaniu indywidualnym. Nim nastąpiło rozstrzygnięcie wyników, oazowicze animowali zabawę, by trochę rozruszać dzieci. Zapraszali je do wspólnego śpiewania, by poczuli, że są wspólnotą.

  Nagrody i dyplomy wręczał laureatom bp Henryk Tomasik, który otworzył również pokonkursową wystawę.

  Konkurs zorganizował Wydział Katechetyczny kurii. Odpowiedzialnymi byli Ewa Majcher i ks. Dariusz Frydrych. Patronat nad nim objął Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

  Laureaci

  I miejsce - Zuzanna Dworak, Zespół Placówek Oświatowych w Nieświniu.

  II miejsce - Piotr Kwiatkowski, PSP im. Jana Pawła II w Paciorkowej Woli, i Sławomir Zawisza, Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych w Radomiu.

  III miejsce - Weronika Bąk, Niepubliczny Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy S.A.K "OPOKA" w Borkowicach, Mateusz Tomczak, Zespół Szkół w Kuczkach Kolonii, Mateusz Kozłowski, PSP nr 2 w Pionkach.

    Laureaci z bp. Henrykiem Tomasikiem, ks. Stanisławem Łabendowiczem, dyrektorem Wydziału Katechetycznego, i organizatorami konkursu
  Archiwum ks. Stanisława Łabendowicza

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół