• facebook
 • rss
 • Życie to nie tylko walka polityczna

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 09.01.2016 18:12

  W gmachu radomskiego seminarium spotkało się ponad 100 samorządowców z terenu diecezji. Odpowiedzieli na zaproszenie bp. Henryka Tomasika.

  - Doroczny opłatek z ks. biskupem to bardzo ważne i cenne spotkanie. Jesteśmy tu razem niezależnie od przynależności politycznej. Życzymy sobie nawzajem dobra i by ono się działo w naszych społecznościach.  Polityka jest miejscem walki, ale życie to nie tylko kampania wyborcza. Trzeba umieć ze sobą działać - mówił Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

  - Diecezja radomska leży na terenie trzech województw, dlatego ten opłatek jest okazją do spotkania się nie tylko z samorządowcami z jednego województwa. Można powiedzieć, że ks. biskup jest duszpasterzem docierającym do szerokiego grona ludzi samorządu - dodaje Marek Materek, prezydent Starachowic.

  Spotkanie rozpoczęło kolędowanie w kaplicy seminaryjnej. Śpiew poprowadził Zespół Pieśni i Tańca Sorbin z Bliżyna, a diakoni czytali fragmenty Dzienniczka św. Faustyny oraz teksty nauczania papieskiego o Bożym Miłosierdziu.

  Spotkanie w kaplicy zakończyła prelekcja o chrzcie Polski w dziejowym kontekście chrystianizacji całej Europy.

  Na dzielenie się opłatkiem i wzajemne życzenia uczestnicy przeszli z kaplicy do seminaryjnego refektarza.

  - Życzymy państwu, aby Jezus Chrystus, Nauczyciel Dobry, pokazywał, jak można rozwiązywać ludzkie sprawy w duchu Ewangelii. Życzymy wielkiej umiejętności kształtowania siebie i otoczenia w duchu tej najpiękniejszej propozycji, którą jest Ewangelia i chrześcijaństwo. Dziękujemy państwu za troskę o dobro wspólne poszczególnych ludzi i grup społecznych. To trudna misja. Życzymy państwu współpracy i zrozumienia. Nad stajenką aniołowie wyśpiewali ten piękny hymn „Chwała Bogu na wysokościach a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”. Życzymy państwu Bożego pokoju w sercach, w relacjach w państwa wspólnotach, w pracach, które są prowadzone dla dobra drugiego człowieka. Życzymy zrozumienia ze strony tych, dla których państwo pracują. I już dziś dziękuję państwu za pomoc przy rozwiązywaniu spraw przy organizacji Światowych Dni Młodzieży - powiedział bp Henryk Tomasik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół