• facebook
 • rss
 • W działaniach nie ustają

  Krystyna Piotrowska

  dodane 18.01.2016 15:46

  - Cieszymy się, że jesteśmy w AK, bo warto być, warto należeć do kościelnego stowarzyszenia - powiedział Józef Skałban, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie.

  W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu spotkali się członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Spotkanie rozpoczęło się w auli Jana Pawła II. Po powitaniu uczestników i modlitwie Jerzy Skórkiewicz, prezes AKDR podsumował miniony rok pracy. - W tym roku będziemy kontynuować to, co robimy od kilku lat, m.in. organizowanie Tygodnia Społecznego, regaty żeglarskie, Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Chcemy też włączyć się w obchodzone w tym roku jubileusze - 1050. rocznicę chrztu Polski, 25. rocznicę pobytu Jana Pawła II w Radomiu i 40. rocznicę radomskich wydarzeń. Już angażujemy się w przygotowania do ŚDM w Krakowie. Na razie nasi członkowie deklarują w swoich parafiach chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach - powiedział J. Skórkiewicz.

  Później z auli wszyscy przeszli do seminaryjnej kaplicy na Mszę św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Henryk Tomasik. Ordynariusz życzył obecnym, aby Pan Bóg błogosławił w odkrywaniu naszego zadania, naszej misji chrześcijanina w Kościele i świecie.

  AK powiększyła też swoje szeregi. Nominację na parafialnego asystenta AK w Gowarczowie otrzymał ks. Adam Głuszek. Z kolei legitymację członkowską z rąk ordynariusza odebrała Maria Zagnańska z Rusinowa.

  Podczas Mszy św. śpiewał chóru „Adoramus” z parafii pw. św. Stefana w Radomiu. Chór dał również pokaz swoich wokalnych możliwości podczas krótkiego koncertu.

  Tradycją tych spotkań jest dzielenie się płatkiem. To również czas na integrację i rozmowę przy wspólnym posiłku.

  Jednym z młodszych oddziałów AK jest ten w zakrzewskiej parafii, choć ma już 12 członków. Proboszcz ks. Ireneusz Kosecki przyjechał na spotkanie do radomskiego seminarium z ośmioosobową delegacją. - Działają u nas różne grupy parafialne, ale mogę powiedzieć, że one ze sobą współpracują. Nie zamykamy się też tylko do działań na terenie naszej parafii, uczestniczymy w zjazdach, pielgrzymkach - powiedział ks. Kosecki.

  Józef Skałban jest prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie. Oddział, któremu przewodniczy, ma 28 członków. To jeden z najliczniejszych oddziałów w diecezji. - Jesteśmy młodym oddziałem, reaktywowanym po 8 latach przerwy przez proboszcza ks. Edwarda Swata. Skupiamy się na ruchu pielgrzymkowym. Nasza parafia w tym roku obchodzi jubileusz 90-lecia. Z naszej inicjatywy, raz w miesiącu spotykamy się na rozważaniach, które prowadzimy, i adoracji. Bierzemy też udział w zbiórkach krwi. Cieszymy się, że jesteśmy w AK, bo warto być, warto należeć do kościelnego stowarzyszenia - powiedział J. Skałban.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół