• facebook
 • rss
 • Waszym powołaniem jest Miłość

  Krystyna Piotrowska

  dodane 02.02.2016 19:44

  Podczas Mszy św. sprawowanej w radomskiej katedrze pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika modliły się osoby konsekrowane.

  Eucharystia była punktem kulminacyjnym obchodów zakończenia Roku Życia Konsekrowanego w diecezji. W czasie Eucharystii modlono się za wszystkie wspólnoty zakonne, by nie zabrakło powołań, aby Pan Bóg błogosławił tej pracy i aby przez te wspólnoty wzrastała wiara ludu Bożego.

  Przed Eucharystią, biskup poświęcił przyniesione do świątyni i zapalone świece.

  W czasie homilii powiedział, że we wspólnotach osób życia konsekrowanego wypełnia się to, co prezentował Starzec Symeon i prorokini Anna - prawda Boża.

  - Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy, za żywe wzory realizowania tego Bożego planu, objawionego w świątyni jerozolimskiej. Życie konsekrowane, mówił św. Jan Paweł II, jest przede wszystkim zakorzenione w przykładzie życie i w nauczaniu Chrystusa. Jest darem Boga Ojca udzielonym jego Kościołowi za sprawą Ducha Świętego. Życie konsekrowane jest darem - darem dla Kościoła.

  Życie konsekrowane jest znakiem Królestwa Bożego, jest znakiem możliwości zawierzenia Panu Bogu życia, postawy pobożności, prawości, służby. Św. Jan Paweł II podczas spotkania z siostrami zakonnymi przypominał: „Jesteście oblubienicami Ducha Świętego! Waszym powołaniem jest Miłość. Przybliżać, uobecniać ją zawsze tam, gdzie jej brak” - mówił biskup.

  Przypomniał również, że papież Franciszek nawiązuje do słów św. Jana Pawła II i mówi, że osoby konsekrowane są znakiem Boga w różnych sferach życia, są zaczynem rozwoju społeczeństwa bardziej sprawiedliwego. Są proroctwem dzielenia się z maluczkimi i ubogimi.

  - Panu Bogu dziękujemy, że ten Boży plan realizuje się w wielu wspólnotach zakonnych i dziękujemy za pracę, modlitwę, ofiarę sióstr, braci, ojców. Dziękujemy za to podnoszenie na wyższy poziom życia duchowego w Kościele. Kto podnosi swój poziom życia duchowego, uczestniczy w podnoszeniu życia duchowego całej wspólnoty Kościoła - mówił ordynariusz.

  W imieniu wspólnot z naszej diecezji głos zabrała s. Mirosława Grunt, matka generalna Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej

  - Dziś, gdy wyrażamy wdzięczność Bogu za duchowe owoce tego czasu łaski, dziękujemy również za to, czym wszyscy - siostry zakonne, ojcowie, bracia zakonni, osoby należące do instytutów świeckich i indywidualnych form życia konsekrowanego - byliśmy otoczeni: troską i miłością pasterza diecezji. Z radością i wyrazami czci dziękujemy za ciepłe i życzliwe zainteresowanie przebiegiem tego roku. Patronowanie całym sercem inicjatywom, podejmowanym w celu promowania drogi rad ewangelicznych. Pełną wdzięczności myślą obejmujemy tak liczne zachęty biskupa do modlitwy za osoby konsekrowane, a także o nowe powołania, by nie zabrakło tych, którzy za skarb miłości i bliskości Chrystusa są w stanie oddać wszystko. Dziękujemy za okazywanie w pasterskim nauczaniu wartości całkowitego poświęcenia się Bogu. Dzięki zatroskaniu ekscelencji miniony rok był utkany z licznych spotkań osób konsekrowanych z ludźmi świeckimi, aby mieli możliwość poznać specyfikę tego życia - mówiła s. M. Grunt.

  Słowa podziękowania i wdzięczności skierowała również do bp. Adama Odzimka, bp. Piotra Turzyńskiego i ks. kan. Piotra Walkiewicza, przewodniczącego duszpasterstw środowiskowych.

  Po Mszy św. osoby życia konsekrowanego obecne w katedrze, spotkały się na Agapie w budynku przy ul. Prusa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół