• facebook
 • rss
 • Być autorytetem dla swoich uczniów

  Krystyna Piotrowska

  dodane 06.03.2016 20:43

  - Rektor ks. prał. Jarosław Wojtkun podprowadził nas, abyśmy odkryli, jakie jest prawdziwe imię Boga. Miłosierdzie - powiedział bp Piotr Turzyński, na zakończenie dnia skupienia.

  Diecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprosiło nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników oświaty na wielkopostny dzień skupienia.

  Spotkanie miało miejsce w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu przy ulicy Młyńskiej 23/25. Dzień skupienia przebiegał pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”.

  Rozważania i homilię głosił ks. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Ksiądz rektor przypomniał, że autorytet zyskuje się na podstawie własnego sposobu życia.

  To, co robię, ma odpowiadać temu, co przepowiadam. U młodych ludzi widać tęsknotę za miłością autentyczną trwałą, wierną. Ona jest w ich sercach. Ważne jest, żeby mieli się, do czego odwołać i dlatego nie można rezygnować ze stawiania im ideałów.

  Podsumowując część konferencyjną ks. Wojciech Wojtyła, wizytator katechezy, powiedział, że nauczyciele są autorytetami wiedzy, autorytetami władzy i autorytetami moralnymi.

  Uczestnicy dnia skupienia wysłuchali w sumie dwóch konferencji, mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Był też czas na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msza św., której przewodniczył bp Piotr Turzyński, sprawowana była w seminaryjnej kaplicy. W czasie Eucharystii śpiewał chór pod dyrekcją Agnieszki Kobierskiej.

  - Rektor ks. prał. Jarosław Wojtkun podprowadził nas, abyśmy odkryli, jakie jest prawdziwe imię Boga - Miłosierdzie - powiedział bp Piotr Turzyński, na zakończenie dnia skupienia. Biskup podziękował wszystkim, którzy ten dzień organizowali i w nim uczestniczyli. - Dziękuje wszystkim, bo my wpływamy jedni na drugich. Pociągamy siebie do wiary, do głębszego spojrzenia na chrześcijaństwo. Dziękuję, że jesteście. To dla nas świadectwo i też nas buduje. Bądźmy apostołami w naszych środowiskach - mówił.

  Zwracając się do ks. W. Wojtyły powiedziała: - Dziękujemy za trud organizacyjny i rzeczywiste serce wkładane w środowiska nauczycieli. Ksiądz wiele się poświęca, jeździ na spotkania. To owocuje.

  Małgorzata Półbratek dziękowała w imieniu uczestników dnia skupienia bp. P. Turzyńskiemu oraz organizatorom tego modlitewnego wydarzenia. Nawiązując do wysłuchanych konferencji podkreśliła, że być autorytetem dla swoich uczniów, to ogromne wyzwanie.

  Wśród nauczycieli, którzy przyjechali z Kozienic była Maria Krawczyk z PSP nr 3.  Na dni skupienia przyjeżdżam od 15 lat. - Jestem tymi spotkaniami zachwycona i z niecierpliwością czekam na kolejny dzień skupienia. Do domu wracam zawsze podbudowana i uduchowiona - powiedziała.

  Spotkanie w seminarium zakończyło się wspólnym posiłkiem w refektarzu. Przy obsłudze gości pomagali uczniowie z PG nr 10 w Radomiu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół