• facebook
 • rss
 • Nowy rekord WOŚP

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 08.03.2016 13:44

  Tegoroczny wynik zbiórki, czyli 72 696 501 zł i 53 gr, jest niemal o 20 mln zł wyższy niż w roku ubiegłym.

  Wielkiego podsumowania tegorocznej zbiórki dokonał Jerzy Owsiak, szef WOŚP. Odbyło się w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Chałubińskiego.

  - Kiedy zaczynaliśmy 24 lata temu, nie sądziliśmy, że będziemy grali tyle lat - mówił. Dziękował wolontariuszom oraz wszystkim ofiarodawcom. Przypomniał, że orkiestra po raz 4. zbierała pieniądze na rzecz oddziałów geriatrycznych. - Nie ma szpitala w Polsce, w którym nie byłoby sprzętu ofiarowanego przez orkiestrę i nie ma szpitala, który nie prosiłby orkiestrę o sprzęt - mówił J. Owsiak. Dziękował także za pomoc telewizji publicznej, która - jak przypomniał - w dniu zbiórki "dopiero drugi dzień była narodową" [po zmianie na stanowisku prezesa - przyp. red.] i spisała się na medal. - Tak powinna wyglądać przy takich akcjach telewizja publiczna - zaznaczał. Przypomniał też, że w tym roku po raz pierwszy przyjechała arabska telewizja Al Jazeera, by robić materiał o zbiórce. Podziękowania padły też do Polaków mieszkających za granicą, bo tam z roku na rok jest coraz więcej wolontariuszy, więcej sztabów i więcej ofiarodawców.

  Nie obyło się bez drobnych uszczypliwości. „Medal” - pumeks z wyrzeźbionym sercem - przygotowano dla posła Stanisława Pięty. - Pan poseł swoimi słowami nie tylko nie zatrzymał naszego grania, ale przysporzył nam jeszcze więcej ofiarodawców. I za to mu dziękujemy - podsumował J. Owsiak.

    Podsumowanie zbiórki WOŚP odbyło się Radomskim Szpitalu Specjalistycznym
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół