• facebook
 • rss
 • Wybierz się na Drogę Krzyżową!

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 10.03.2016 23:07

  W parafiach diecezji radomskiej - podobnie, jak w świątyniach całej Polski i kościołach rozsianych po całym świecie - trwa modlitewne przygotowanie do świąt Wielkanocy.

  W radomskim kościele MB Królowej Świata (księża filipini) odbędzie się wyjątkowe nabożeństwo. Zaprasza na nie s. Natanaela Błażejczyk ze Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo CSSF, która poprowadzi rozważania przy wyrzeźbionych przez siebie stacjach drogi krzyżowej.

  S. Natanalela jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała na Wydziale Rzeźby. Jest doktorem w dziedzinie sztuk plastycznych, stypendystką Instytutu Kultury Chrześcijańskiej im. Jana Pawła II w Rzymie. Brała udział w 45 wystawach zbiorowych, m.in. w Paryżu i Petersburgu. Otrzymała wiele nagród, m.in. dwie pierwsze za grafikę miesiąca (1998, 2001) w Konkursie Grafika Warszawska, wyróżnienie za znaki roku liturgicznego na III Międzynarodowej Wystawie Sacro Expo 2002 w Kielcach, wyróżnienie za cykl grafik na 5. Triennale Sztuki Sacrum, Częstochowa 2003. Mieszka w Warszawie. W 2006 r. podjęła pracę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, prowadzi zajęcia w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  Obok tej wyjątkowej, artystycznej Drogi Krzyżowej, wielkopostne nabożeństwa odbywają się w każdej parafii naszej diecezji. Wśród nich radomska Wspólnota św. Teresy od Dzieciątka Jezus (os. Borki) zaprasza na Drogi Krzyżowe dla dzieci. Teatr cieni, gra świateł pomagają przeżyć to wyjątkowe nabożeństwo.

  - Nasze nabożeństwa mają skłonić najmłodszych, by zrozumieli, na czym polega zbawcze dzieło Pana Jezusa i odpowiedzieli swoją wiarą. W organizowanie nabożeństw bardzo chętnie organizują się uczniowie szkół, którzy w naszej parafii są ministrantami i członkami parafialnej scholi - mówi s. Anna, katechetka, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół