• facebook
 • rss
 • Przedświąteczny kiermasz

  Marta Deka

  dodane 16.03.2016 20:44

  Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi przez 2 dni Urząd Miejski gości uczestników radomskich warsztatów terapii zajęciowej i placówek, które wspierają potrzebujących. Mogą tu zaprezentować wykonane przez siebie świąteczne ozdoby. Kiermasz będzie czynny jeszcze jutro, 17 marca, od 10.00 do 14.00.

  Takie kiermasze już na dobre wpisały się w wiosenny krajobraz Radomia. Stoiska ustawione są na parterze budynku Urzędu Miejskiego od strony ul. S. Żeromskiego 53. Swoje prace prezentują tam podopieczni warsztatów terapii zajęciowej oraz stowarzyszeń, świetlic socjoterapeutycznych, czy spółdzielni socjalnych. Dochód pozyskany ze sprzedaży organizacje w całości przeznaczają na swoją działalność.

  Swoje prace wystawili m.in. podopieczni Świetlicy Akademia Młodych Caritas Diecezji Radomskiej.

  - Staramy się systematycznie odpowiadać na zaproszenie Urzędu Miasta, który organizuje ten kiermasz. Czynimy to z prostego względu - robić prace i ich nie pokazywać, to żadna frajda. Na kiermaszu dzieci mogą zaprezentować to, co już potrafią zrobić. Przez to czują się bardziej dowartościowane, dumne i szczęśliwe - mówi s. Małgorzata Binkowska, kierownik świetlicy.

  Na kilkunastu stoiskach można oglądać i kupić przeróżne dekoracje świąteczne, m.in. palmy, stroiki, baranki, pisanki, płaskorzeźby. Są też stoiska z różnymi potrawami.

  - Zapraszamy do nas jeszcze jutro, 17 marca. Dla nas to wielka radość, że radomianie tak chętnie tutaj przychodzą, oglądają prace i korzystają z możliwości ich zakupu - mówi kierowniczka świetlicy.

  S. Małgorzata wszystkim życzy zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. - Niech Pan Jezus zmartwychwstały napełnia pokojem, radością, miłością - mówi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół