• facebook
 • rss
 • Manipulacja cierpieniem

  Krystyna Piotrowska

  dodane 05.04.2016 12:25

  Z uroczystością Zwiastowania Pańskiego jest związany Dzień Świętości Życia. Ustanowił go Jan Paweł II w 1995 r. Papież Franciszek, ogłaszając Rok Miłosierdzia, wskazał, że obrona życia ludzkiego jest szczególnym aktem miłosierdzia.

  Radomski Marsz dla Życia wyruszył ulicami miasta sprzed radomskiej katedry do kościoła ojców bernardynów. Baner z napisem: "Radomski Marsz dla Życia" nieśli młodzi ludzie skupieni w Fundacji "Pro - Prawo do życia".

  Wśród nich była Irmina Boniecka. - Chcemy mówić o tym, że każdy człowiek, bez względu na to, czy jest chory, czy jest chciany i w jaki sposób został poczęty, czy jest zdrowy, każdy ma prawo do życia. Dlatego idziemy, żeby przypominać o tych wartościach, że dzieci są bardzo ważne w naszym społeczeństwie i powinny być chronione i otoczone modlitwą oraz chronione prawnie - powiedziała.

  - Niezależnie od czasów, w jakich żyjemy, życie ma taką samą wartość. Szczególnie teraz, kiedy tak wiele dzieci ginie, gdy są podejrzenia o chorobę. To jest coś, co jest niedopuszczalne, trzeba to zmienić. Nie zgadzamy się też z tym, że największą karę za gwałt ponosi nic niewinne w tym przypadku dziecko - mówi Łukasz Gruszka z Fundacji "Pro - Prawo do życia".

  - Jak najbardziej jesteśmy za tym, aby podczas choroby, zagrożenia życia czy zdrowia kobiety, kobietę leczyć. Manipulowanie faktami związanymi z tą ustawą, że kobieta będzie musiała urodzić dziecko, że będzie musiała umrzeć, gdy są problemy zdrowotne, jest niedorzeczne. Będzie można podjąć leczenie. Zdrowie i życie kobiety oraz dziecka stawiane jest na równi - dodaje Irmina.

  Gdy marsz dotarł do kościoła ojców bernardynów, młodzież z PG nr 5 przedstawiła spektakl-słowno muzyczny „Pętla”. Zapraszając na to przedstawienie, ks. Michał Szeląg, katecheta w PG nr 5, powiedział: - Postanowiliśmy wpleść cierpienie nienarodzonego dziecka w cierpienie, w ból Chrystusa, który wziął krzyż i poszedł na Golgotę. Chcieliśmy podzielić się z wami tą refleksją, a jednocześnie chcieliśmy bardzo gorąco zachęcić was do ochrony życia poczętego, nienarodzonego, a jednocześnie wielkiej wdzięczności za każde ludzkie życie.

  Po spektaklu sprawowana była Msza św. z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Eucharystii przewodniczył bp Henryk Tomasik. Później uczestnicy tej uroczystości przeszli pod pomnik Maryi Matki Życia. Tam modlono się i zapalono znicze.

  W Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin można dostępne są foldery i deklaracje duchowej adopcji. Nazwiska osób, które się jej podjęły, wpisywane są do „Księgi Życia”.

    Pod pomnikiem ustawiano zapalone znicze
  ks. Stanisław Piekielnik

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół