• facebook
 • rss
 • W nagrodę polecą samolotem

  Krystyna Piotrowska

  dodane 27.04.2016 21:45

  Na początku zawodnicy rozwiązywali test składający się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły Pieśni nad pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan. 7 osób z największą liczbą punktów odpowiadało na pytania przed komisją.

  Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przygotowało diecezjalny etap XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Wzięli w nim udział reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, w których wcześniej zostały przeprowadzone eliminacje szkolne. W radomskim finale uczestniczyło 85 uczniów.

  Konkursowe zmagania odbywały się w sali widowiskowej przy Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu. Były część pisemna i ustna. W pierwszej uczestnicy przystąpili do testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły Pieśni nad pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza i Listu do Efezjan.

  Po rozwiązaniu testu 7 najlepszych uczniów odpowiadało na trzy (te same) pytania przed konkursową komisją. Wylosowany przez jedną z zawodniczek zestaw okazał się na tyle trudny, że już odpowiedź na te pytania wyłoniła zwycięzcę.

  Najwięcej punktów zdobył Marek Molenda z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego. Do konkursu przygotowywał się pod czujnym okiem katechetki Małgorzaty Sar. Najwięcej punktów w części pisemnej zdobyła Katarzyna Zielińska z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Kasia przyjechała z katechetką Jolantą Strojek. Listę laureatów odczytał ks. Jacek Kucharski, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Ksiądz gratulował wyników wszystkim uczestnikom konkursu, bo - jak zaznaczył - pytania nie były łatwe.

  Wszyscy uczestnicy rywalizacji otrzymali dyplomy i upominki. Finaliści zostali też zaproszeni na jednodniową wycieczkę do Wrocławia. Będą podróżować samolotem. Organizatorzy konkursu przygotowali również dla finalistów inne niespodzianki.

  Finał 20. edycji Konkursu Biblijnego zaplanowano na 6 i 7 czerwca w Niepokalanowie. Obok M. Molendy wezmą w nim udział K. Zielińska i Dorota Pajączek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół