• facebook
 • rss
 • Film młodych o młodych i dla młodych

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.05.2016 23:30

  Seba, główny bohater, podoba się dziewczętom. Świetnie gra w piłkę i na bębnach, no i tańczy. Ale przy tym sporo pije i niekiedy ćpa. Co z tego wyniknie? W radomskim kinie Helios odbyła się premiera filmu "Zanim zrozumiesz".

  Pomysł scenariusza i filmu zrodził w środowisku nauczycieli gimnazjum w Wierzbicy, a przede wszystkim Anny Różyckiej i ks. Krzysztofa Bochniaka. Sprawę wspomógł wójt Zdzisław Dulias oraz wiele osób i instytucji. - Nieco ponadgodzinny film wzrusza i porusza. Wzrusza świetnymi kreacjami głównych bohaterów: Seby, Julii i Pauli. Porusza przekazem, że mając wielkie perspektywy, tak łatwo można się zagubić i stracić wszystko, by potem próbować wszystko odbudować. Powinni go zobaczyć i młodzi, i wychowawcy, ale też rodzice - mówi pan Zbigniew, opuszczając główną salę kinową Heliosa.

  W role głównych bohaterów wcielili się: Łukasz Dulęba, filmowy Seba, Weronika Kwiecień - Paula i Klaudia Orzechowska - Julia. Cała trójka podczas rozmowy, jaka odbyła się po projekcji, zadeklarowała, że na serio myśli o karierze aktorskiej. Jest to o tyle bliskie, że przed nimi już zaczęte matury, a potem starania o miejsca w szkołach aktorskich.

  - Przygotowujemy 40-minutową wersję filmu, by można ją było oglądać podczas lekcji, np. wychowawczych - zapowiada Paweł Kudas, autor świetnych zdjęć, właściciel firmy producenckiej Imagon. - Na premierę zaprosiliśmy przedstawicieli różnych samorządów. Mam nadzieję, że zechcą rozpropagować ten film i że znajdzie się on w programie wychowawczym wielu placówek szkolnych i wychowawczych. Naprawdę warto, bo to film o młodych, zrobiony przez młodych i dedykowany młodym - mówi Zdzisław Dulias. Wójta cieszy także to, że tak pięknie została pokazana Wierzbica i jej okolice. - To prawdziwa promocja naszej gminy - dodaje z uśmiechem.

  Zanim film trafi do szerszej dystrybucji, zapraszamy do obejrzenia zwiastuna https://www.youtube.com/watch?v=aowg6vhrq5c.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół