• facebook
 • rss
 • Rak to nie wyrok

  ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 14.06.2016 22:10

  - Dobroć rodzi dobroć, a troska o chorego to prawdziwa miara człowieczeństwa - powiedział bp Piotr Turzyński, który poświęcił Radomskie Centrum Onkologii.

  Radomskie Centrum Onkologii jest jednym z najnowocześniejszych szpitali diagnozujących i leczących chorobę nowotworową w Polsce. - Nasza placówka jest obecnie gotowa do prowadzenia kompleksowej diagnostyki onkologicznej i skojarzonego leczenia chorych we wszystkich stadiach choroby nowotworowej. Szpital wyposażony jest w nowoczesny sprzęt i zatrudnia kadrę medyczną z wysokimi kwalifikacjami i wieloletnim doświadczeniem w onkologii. W centrum mogą być leczone m.in.: nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego, prostaty, narządów rodnych, płuc oraz mózgu - informuje Ewa Godlewska, rzecznik prasowy RCO.

  W uroczystości otwarcia placówki wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, wojewódzkich, samorządowych, miejskich, powiatowych, gminnych i kościelnych. Ponadto przybyli dyrektorzy szpitali, konsultanci krajowi, lekarze, pielęgniarki oraz pacjenci. Patronat honorowy nad otwarciem szpitala objął Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki.

  - Radomskie Centrum Onkologii powstało, by zaspokoić potrzeby mieszkańców Radomia i okolic w zakresie onkologii. Radom i przyległe powiaty to biała plama w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia onkologicznego. Pacjenci z nowotworami czekali na ten szpital. Radomskie Centrum Onkologii to największe i, jak dotąd, najtrudniejsze wyzwanie w moim życiu. Cieszę się, że placówka została ukończona i będzie służyć chorym - mówi Marek Jutkiewicz, pomysłodawca i główny inwestor szpitala.

    Onkologiczną lecznicę poświęcił bp Piotr Turzyński
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
  - Pacjent jest dla nas najważniejszy. Łączymy wiedzę, doświadczenie i nowoczesne technologie medyczne, by pomagać chorym. Wierzę, że nasz szpital będzie dobrze służył chorym w myśl słów Hipokratesa: „Zdrowie chorego najwyższym prawem” - zapewnia Dorota Ząbek, dyrektor zarządzająca RCO. - Ta placówka to nadzieja dla nas, pacjentów z nowotworami, na korzystanie z kolejnych świadczeń oferowanych przez szpital w Radomiu w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi Iwona Liżewska, prezes Stowarzyszenia "Amazonki-Dana" Radom.

  Otwarcie RCO nie oznacza początku pracy ośrodka. Centrum już działa. - Od 1 grudnia 2015 r. Radomskie Centrum Onkologii przyjmuje pacjentów. Dzieje się to w ramach umowy z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju "leczenie szpitalne - chemioterapia" w zakresie chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych z zakresem skojarzonym. Obecnie trwa postępowanie konkursowe na świadczenia z zakresu teleradioterapii i brachyterapii, ogłoszone przez MOW NFZ 12 maja 2016 r., do którego przystąpiło Radomskie Centrum Onkologii  - wyjaśnia E. Godlewska.

    Pamiątkowa fotografia osób, które przyczyniły się do powstania Radomskiego Centrum Onkologii
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół