• facebook
 • rss
 • Anima Urbis 2016

  Krystyna Piotrowska

  dodane 16.06.2016 12:54

  Hasło tegorocznej wieczorno-nocnej imprezy "Anima Urbis - Dusza Miasta" to: "Zaczęło się w Radomiu. Czerwiec '76". Tradycyjnie na to wydarzenie zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" w Radomiu.

  Radomska "Anima Urbis" to poszukiwanie magicznych, ciekawych i inspirujących miejsc w przestrzeni miejskiej, gdzie ukrywa się tytułowa dusza miasta, czyli jego specyfika, niepowtarzalny, unikatowy nastrój i klimat, charakterystyczny tylko dla Radomia. Na tych, którzy przyjmą zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu, czekają koncerty, projekcje filmów, wystawy oraz niespodzianki.

  W związku z obchodami 40. rocznicy Radomskiego Czerwca '76 temat i miejsca nawiązywać będą do wydarzeń sprzed 40 lat. Stąd też tytuł imprezy "Zaczęło się w Radomiu. Czerwiec '76".

  Impreza rozpoczyna się w sobotę 18 czerwca o 20.00 przed budynkiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. 25 Czerwca 68. Tu będą wyświetlane archiwalne filmy, a na nich Radom w czasach PRL. Temat pokazu to: "Partia przewodnią siłą...".

  Około 20.30 - "Pust' wsiegda budiet sonce" - w muszli koncertowej w Parku im. Kościuszki można będzie posłuchać koncertu piosenek wykonywanych w latach 70., na Festiwalach Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

  Około 21.15 - "Motylem jestem" - obok fontann przy ul. Żeromskiego koncert przebojów lat 70., pokaz mody z tamtych lat przygotowany przez studentów UTH, najlepsze skecze kabaretowe z okresu PRL.

  Około 23.00 - "Chłopcy z placu Broni" - na placu przed stadionem przy ul. Narutowicza prezentacja aut i rowerów z czasów PRL, przypomnienie historii RKS Broń, inscenizacja Wyścigu Pokoju.

  Około 24.00 - "Wyrwij murom..." - na placu przed dawnymi Zakładami Metalowymi przy ul. Przemysłowej prezentacja filmu o Radomskim Czerwcu '76. Później koncert połączonych radomskich chórów w hołdzie uczestnikom Czerwca '76 i twórcom KOR.

  Wszystkie godziny "Anima Urbis", poza godziną rozpoczęcia imprezy, podawane są orientacyjnie. Po zakończeniu imprezy ok. 1.00 (19 czerwca) uczestników imprezy odwiozą bezpłatne autobusy w dwóch kierunkach - Gołębiów/Michałów i Ustronie/Południe.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół