• facebook
 • rss
 • Duchowo też można pielgrzymować

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 03.08.2016 14:25

  W parafiach już trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Dla tych, którzy - z różnych powodów - nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak, utworzono specjalną grupę.

  - Wszystkich, którzy nie są w stanie osobiście wybrać się pieszo do Częstochowy - ludzi chorych, w podeszłym wieku, osoby niepełnosprawne, niemających urlopu czy zobowiązanych do opieki nad bliźnimi - zapraszamy do wzięcia udziału w duchowym pielgrzymowaniu na Jasną Górę w ramach tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej - zachęca ks. Mirosław Kszczot, dyrektor diecezjalnej pielgrzymki.

  Grupie duchowej będzie patronował św. Jan Paweł II. Przewodnik tej grupy codziennie w intencji pielgrzymów duchowych będzie sprawował Mszę św.

  - Zachęcam do zapisu na pielgrzymkę duchową każdego, kto nie może fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce. Duchowa obecność jest świadectwem zaangażowania  w przeżywanie rekolekcji w drodze. Zapisy prowadzone są w parafiach. Listy uczestników proszę przekazać na adres: ks. Mirosław Kszczot, parafia Miłosierdzia Bożego, ul. Starokrakowska 144, 26-600 Radom lub pocztą elektroniczną: miroslawkszczot@o2.pl.

  Plan dnia pielgrzyma duchowego:

  - Modlitwy poranne, śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

  - Udział w porannej lub wieczornej Mszy św. albo przynajmniej Komunia duchowa.

  - W południe "Anioł Pański" w podanych intencjach.

  - Różaniec, Litania do Matki Bożej.

  - Droga Krzyżowa lub/i Koronka do Miłosierdzia Bożego (najlepiej o 15.00).

  - Apel Jasnogórski o 21.00.

  - W piątki: praktyki pokutne, postne, chwile milczenia, czyny miłosierdzia chrześcijańskiego.

  Każdego dnia należy również odmówić modlitwę pielgrzyma:

  "Wszechmogący Wieczny Boże, Ty niegdyś dla ludu wędrującego przez pustynię byłeś wodzem i drogą, otaczaj opieką tych wszystkich, którzy podjęli się trudu pieszej pielgrzymki, daj im szczęśliwie dojść do tronu Jasnogórskiej Pani i dopomóż bezpiecznie powrócić do domów. Najlepszy nasz Ojcze, Ty przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym prowadzisz do siebie swój Kościół pielgrzymujący na ziemi, dozwól, abyśmy Ciebie szukali ponad wszystko i zawsze kroczyli w naszej ziemskiej pielgrzymce drogą Twoich przykazań. Panie Nieba i Ziemi, Ty nam dałeś Najświętszą Maryję Pannę jako wzór do naśladowania. Spraw, abyśmy w Nią wpatrzeni, postępowali drogą nowego życia. Amen".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół