• facebook
 • rss
 • Wspólnota, która spadła z nieba

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 09.01.2017 16:43

  Koncert kolęd i wspólny śpiew z chórem parafialnym w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu.

  Po raz 5. w parafii na Glinicach odbyło się spotkanie kolędowe, organizowane przez chór parafialny. Zespół wykonał zarówno tradycyjne kolędy, jak i współczesne pastorałki. Nowością było zaprezentowanie jednej z kolęd wspólnie ze scholą dziecięcą działająca przy parafii. Wykonywane utwory przeplatane były poezją o tematyce bożonarodzeniowej. Do wspólnego śpiewania zachęcała Bogumiła Odzimek, prezes chóru.

  Na koncert przyszło bardzo wielu parafian, ale też i gości.

  Za wspólne spędzenie czasu, za modlitwę poprzez śpiew i za obecność podczas koncertu podziękował wszystkim proboszcz ks. kan. Roman Adamczyk.

  - Śpiewamy w tym zespole 14 lat. Wciąż się rozwijamy, lubimy się i lubimy się spotykać. Śpiewa u nas kilka małżeństw. Nasz chór, co bardzo nas cieszy, odmładza się. Są z nami również osoby, które są spoza parafii. Wspieramy się. Jesteśmy wspólnotą, która być może z nieba nam spadła. Mamy też swoją chórową różę różańcową. Ta potrzeba modlitwy zrodziła się z kłopotów zdrowotnych jednego z chórzystów i tak zostało. Od 4 lat nasz chór prowadzi ks. Sebastian Osiński. Ma słuch absolutny i piękny głos. I bardzo dużo od nas wymaga - powiedziała B. Odzimek.

  Chór parafialny działa od 2003 roku. Zanim kierownictwo nad zespołem objął ks. Osiński, chórzyści śpiewali pod kierownictwem organisty Jarosława Szewczyka.

  - Choć próby chóru trwają nawet do 3 godzin, to nie ma problemu z frekwencją. Chórzyści przychodzą na nie często zmęczeni fizycznie, ale gdy śpiewają, odpoczywają psychicznie. W najbliższym czasie jedziemy kolędować do Kozienic i do Jasieńca Soleckiego. Co do planów, to chcemy jak najlepiej przygotować się do liturgii Wielkiego Tygodnia i Niedzieli Zmartwychwstania. Jesteśmy tu głównie po to, by służyć parafii. Na stałe w chórze śpiewa około 35 osób. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy. Próby chóru odbywają się w każdy piątek o 19.00 w domu parafialnym przy kościele pw. NSJ w Radomiu - zaprasza ks. Sebastian.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół