• facebook
 • rss
 • Bóg przemawia na różne sposoby

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 11.01.2017 16:16

  - Życzę, żebyście doświadczali bliskości Pana Jezusa wtedy, gdy jesteście na Eucharystii i gracie na Jego chwałę - powiedział bp Piotr Turzyński, zwracając się do organistów.

  Organiści diecezji radomskiej spotkali się w Radomiu, przy ul. Prusa w budynku, w którym mieści się Diecezjalne Studium Organistowskie.

  - To był 36. Zjazd Organistów Diecezji Radomskiej. Głównym gościem tego spotkania był bp Piotr Turzyński. O takie spotkanie prosili sami organiści. Było to luźne spotkanie i wymiana zdań na bardzo różne tematy, zwłaszcza te, które najbardziej bolą, czy radują organistów. Odbyliśmy dwie sesje, po których miało miejsce spotkanie opłatkowe - powiedział ks. prał. Wojciech Szary, dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

  Druga część spotkania rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił bp P. Turzyński.

  Zwracając się do obecnych, zadał im m.in. kilka pytań: - Bóg przemawia na różne sposoby. Posługuje się ludźmi, jest obecny w świecie, Prorokach, Słowie Bożym, w Kościele. Jest obecny w sposób niezwykły w Jezusie Chrystusie w Najświętszej Eucharystii. Postawmy sobie pytanie. Czy nasze życie i moja historia jest takim miejscem, w którym Bóg przemawia? Czy inni mogą moje życie odczytać, jako Bożą mowę? Że jestem na Mszy św. i mam w sobie pewien pietyzm, pobożność. Nie jest to tylko moja praca, ale jest to moja miłość, moje bycie dla Pana Boga. Ludzie to widzą. Czy moje życie jest miejscem, gdzie mówi Bóg? Druga rzecz. Czy moja muzyka, to, co robię, ten mój talent, ta moja praca, codzienność jest też miejscem, gdzie Bóg mówi? Czy mogę Panie Boże powiedzieć, że zależy mi, chcę, żeby moje życie było tym miejscem, gdzie Ty mówisz, żeby moja muzyka była tą przestrzenią, przez którą wchodzisz do ludzkich serc - powiedział.

  Po Eucharystii wszyscy zgromadzili się przy świątecznie przygotowanym stole. - Życzę, żebyście doświadczali bliskości Pana Jezusa wtedy, gdy jesteście na Eucharystii i gracie na Jego chwałę. Żebyście też czuli Jego obecność w codzienności, pośród różnych trudów, obowiązków, żeby świadomość, że Bóg jest blisko, aby to dawało siły, wlewało pokój do serca, podnosiło, pocieszało, dawało świadomość, że życie, i wszystkie rzeczy dobre, które robimy, mają sens - życzył obecnym bp. Piotr.

  Później był czas na życzenia indywidualne, łamanie się opłatkiem, na rozmowę, ale przede wszystkim na wspólne, radosne kolędowanie.

    Bp Piotr Turzyński i ks. Wojciech Szary podczas spotkania opłatkowego złożyli życzenia organistom i gościom
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół