• facebook
 • rss
 • Jajecznica na spalonej katedrze

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 16.01.2017 23:20

  W Przysusze odbyło się doroczne spotkanie samorządowców. Mówiąc o obecnej sytuacji, starosta Marian Niemirski odwołał się do ks. prof. Józefa Tischnera.

  Filozof i u początku kapelan „Solidarności” przestrzegał przed postawą obrazowaną przekonaniem, że czasem warto podpalić katedrę, by przy tym usmażyć sobie jajecznicę. - Nie wolno podpalać ojczyzny w imię jakichkolwiek prywatnych interesów - apelował starosta przysuski. - W politykę wpisana jest walka, ale nad nią jest dobro wspólne, bo polityka to roztropna troska o dobro wspólne.

  Samorządowiec zapewniał, że w nadchodzących miesiącach dla powiatu priorytetem będą budowa i remont dróg, odnawialne źródła energii oraz niezbędne remonty placówek szkolnych i leczniczych.

  Na doroczne spotkanie powiatu przysuskiego przybyli parlamentarzyści, na czele ze Stanisławem Karczewskim, marszałkiem Senatu RP, i Adamem Bielanem, wicemarszałkiem tej izby. Stawili się samorządowcy różnego szczebla, także z powiatów ościennych, urzędnicy, leśnicy, pracownicy szkół, prezesi, strażacy i radni. Starosta Niemirski mówił o znaczeniu nadchodzących miesięcy dla takich jednostek terytorialnych, jak powiat przysuski.

    Gospodarzem był Marian Niemirski, starosta przysuski
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

   

  - Nie może być tak, że liczą się tylko wielkie centra, a prowincja ma pozostać niedoinwestowana i obca. Prawo do godnego życia ma nie tylko ten, który jest pierwszy na mecie. Życie społeczne rządzi się innymi prawami niż sport. Wszyscy mają prawo do rozwoju i godnego życia - mówił starosta.

  W spotkaniu uczestniczył bp Henryk Tomasik. Ordynariusz podziękował samorządowcom za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Światowych Dni Młodzieży, a parlamentarzystom za to, że na patronów roku wybierają także wielkie postacie Kościoła, jak bł. Honorat Koźmiński i św. Brat Albert.

  Po części oficjalnej zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Ruszkowicach koło Przysuchy oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Vox Cordium" z Przysuchy. Brawurowe występy razem ze współpracownikami przygotował Waldemar Cichawa, dyrektor szkoły i dyrygent orkiestry.

    Podczas spotkania parlamentarzyści w imieniu wszystkich obecnych złożyli bp. Henrykowi Tomasikowi życzenia imieninowe
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Reklama

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół