• facebook
 • rss
 • Bal w świecie baśniowej Narnii

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 05.02.2017 14:34

  W Publicznym Gimnazjum nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Lotników Polskich w Radomiu przy ul. Długojowskiej odbył się XVII Bal Wolontariusza.

  Na czas zabawy szkoła zamieniła się w świat baśniowej Narnii. Pomogły w tym m.in. profesjonalne dekoracje i krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów. Przy muzyce, którą zapewniał zespół „Los Amigos”, bawiło się 420 wolontariuszy.

  Przybyłych do szkolnej placówki powitała dyrektor Mirosława Ruta. Na ręce nauczycieli, pracowników szkoły, sponsorów (lista dobroczyńców była bardzo długa), rodziców i uczniów złożyła również serdeczne podziękowania za przygotowanie tego wydarzenia. - Bez waszego wsparcia i poświęcenia, organizacja dzisiejszego balu nie byłaby możliwa - powiedziała.

  Bal wolontariusza to jedno z działań, które wolontariat ma w swojej strukturze pracy - integrację całego środowiska. Jest też podziękowaniem dla wolontariuszy, za ich całoroczny trud.

  - Staramy się, aby co roku bal odbywał się w innej szkole, w której działa Młodzieżowy Klub Wolontariatu. Jako "Arka" mamy nad tymi klubami pieczę i od strony organizacyjnej współpracujemy z nimi. Chcemy, żeby ten bal był dla młodych ludzi okazją do poznawania się. Niejednokrotnie na balach powstają więzi, które przeradzają się w małżeństwa i chciałbym, żeby było jak najwięcej dobrych małżeństw wolontariuszy. Bal, to też idea, aby pokazać, w duchu tak zwanej nowej kultury, że można bawić się bez narkotyków, alkoholu. Na balu panuje atmosfera czysta „ekologicznie” - są rodzice, opiekunowie wolontariatu - powiedział ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

  Jak dodał ks. Tuszyński za chwilę wolontariusze będą obsługiwali w ramach Ferii z "Arką" 200 dzieci. Niedługo rusza też konkurs „8 Wspaniałych”. - Chcemy, żeby oni wspaniale pracowali, bawili się i wspaniale przeżywali swoje życie. Taka jest zasada wolontariatu, żeby przeżywać swoje życie z pasją, energią, z przesłaniem dobra i miłości - podsumował ks. Tuszyński.

  Młodzież z PG nr 10 ze Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu ,,Pomocna dłoń” przy Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży ,,Arka” w Radomiu angażuje się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Można ich spotkać w domach dziecka, hospicjach, domach pomocy społecznej, muzeach oraz schroniskach dla zwierząt. 5 grudnia 2016 roku, gdy obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza klub ,,Pomocna dłoń”, podczas Gali Wolontariatu w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, został ogłoszony Klubem Roku 2016 w kategorii gimnazja. Opiekunami szkolnego koła są: Małgorzata Figiel, Katarzyna Witczak i Izabela Zagrodnik.

  - Nasza młodzież bardzo chętnie włącza się w działania wolontariatu. Oprócz akcji podejmowanych przez „Arkę” mamy całe mnóstwo swoich akcji, które młodzież podejmuje wraz z opiekunami. Mamy w szkole około 60 wolontariuszy. Naszą największą i ukochaną akcją jest pomoc w kuchni dla ubogich prowadzonej przez ojców bernardynów w Radomiu. Kontynuujemy tę akcje od 10 lat. Młodzież tam bardzo chętnie pomaga w pracach porządkowych oraz przy przygotowywaniu posiłków - powiedziała M. Figiel.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół