• facebook
 • rss
 • Rekolekcje z o. Bashoborą

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 18.02.2017 09:10

  To będzie 12 godzin wspólnej modlitwy i słuchania konferencji znanego charyzmatyka z Ugandy.

  Jednodniowe rekolekcje, które poprowadzi o. John Baptist Rubara Bashobora, odbędą się 8 marca w Radomiu na hali MOSiR (ul. Narutowicza 9). Zapisy do 24 lutego na stronie: www.eucharystycznyplomien.pl.

  Program:

  7.30 - Rejestracja

  9.30 - Modlitwa uwielbienia

  10.00 - Pierwsza konferencja

  11.30 - Przerwa kawowa

  12.00 - Anioł Pański i modlitwa uwielbienia

  12.15 - Druga konferencja

  13.45 - Obiad

  15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa uwielbienia

  15.45 - Msza św.

  17.45 - Kolacja

  18.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie

  21.00 - Apel Jasnogórski

  John Baptist Rubara Bashobora urodził 5 grudnia 1946 r. w katolickiej rodzinie w Bushenyi, w Ugandzie. Jego ojciec został otruty przez ciotkę, a matka wypędzona. Wychowywała go rodzina wuja.

  W wieku 10 lat wstąpił do niższego seminarium duchownego. Po jego ukończeniu zetknął się z dwoma księżmi charyzmatykami z Kanady. Wtedy postanowił wstąpić do Zgromadzenia Świętego Krzyża i wyjechał do Indii. Wrócił stamtąd do Ugandy i w 1972 r. przyjął święcenia kapłańskie. Przełożeni wysłali go na studia specjalistyczne do Rzymu. Tu na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim doktoryzował się z teologii duchowości. W Wiecznym Mieście związał się katolickim Ruchem Odnowy Charyzmatycznej.

  O. Bashobora wrócił do Ugandy. Tam założył dwie szkoły podstawowe, dwa sierocińce i dwie szkoły średnie. W diecezji Mbarara jest diecezjalnym koordynatorem Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej oraz członkiem Narodowego Stowarzyszenia Modlitwy Wstawienniczej.

  Charyzmatyk odwiedził wiele miejsc na świecie głosząc konferencje i rekolekcje. Do Polski pierwszy raz przyjechał w 2007 r. W diecezji radomskiej był niejednokrotnie, między innymi w Pionkach i w podradomskiej Jedlni. 6 lipca 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się jednodniowe rekolekcje poprowadzone przez charyzmatyka z Ugandy. Uczestniczyło w nich 60 tys. osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół