• facebook
 • rss
 • Skutki nawałnicy

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 03.03.2017 12:10

  Na skutek silnego podmuchu wiatru został częściowo zerwany dach budynku wielorodzinnego w Opocznie.

  Wichura zerwała dach na powierzchni około 300 m kw. Na szczęście żaden z mieszkańców budynku wielorodzinnego przy ulicy Przemysłowej w Opocznie bezpośrednio nie ucierpiał. Nie została też naruszona konstrukcja obiektu.

  - Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej wyposażone w podnośnik oraz Ochotniczą Straż Pożarną. Oceny sytuacji na miejscu zdarzenia dokonali Rafał Kądziela, burmistrz Opoczna, wraz z zastępcami: Andrzejem Kacprzakiem i Anną Ziębą oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Opocznie, Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Opocznie, Prokuratury Rejonowej w Opocznie - informuje Andrzej Śliwka, doradca burmistrza Opoczna ds. Mediów i PR.

  Dokonano szczegółowych oględzin obiektu, przeanalizowano dokumentację posiadaną przez zarządcę i podjęto decyzję, aby zabezpieczyć budynek przy pomocy plandek oraz desek. - Służby obecne na miejscu zdecydowały, że nie jest konieczna ewakuacja rodzin, które po zakończeniu zabezpieczenia budynku mogły wrócić do swoich mieszkań. W działaniach ratowniczych uczestniczyło 40 strażaków PSP i OSP. Burmistrz Rafał Kądziela składa podziękowanie mieszkańcom za współpracę z funkcjonariuszami, wszystkim służbom, a szczególnie strażakom za sprawnie przeprowadzone - mówi A. Śliwka.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: OPOCZNO, WICHURA

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół