• facebook
 • rss
 • Nie koncert, ale spotkanie

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 14.03.2017 21:20

  W radomskim oratorium księży filipinów wystąpił zespół U Studni.

  Artyści, którzy niemal w całości tworzyli znany zespół Stare Dobre Małżeństwo, po raz trzeci wystąpili na scenie Oratorium św. Filipa Neri w parafii księży filipinów w Radomiu.

  - U Studni zagrali na tej scenie pierwszy raz 20 marca 2014 r. Był to koncert związany z otwarciem tej sali. Potem dali tu kolejny występ, a teraz są po raz trzeci. Tym razem ich koncert otwiera cykl "Kulturalne spotkania Nad Potokiem". Ten cykl jest jednym ze zwycięzców projektów obywatelskich. Stąd jego sponsorem jest Urząd Miasta w Radomiu. Organizuje go Stowarzyszenie "Młyńska" i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im św. Filipa Neri. Realizacja projektu potrwa do końca 2017 r. i każdego miesiąca będziemy zapraszać na kolejne wydarzenia kulturalne. W kwietniu będzie to spektakl "Faust" w wykonaniu grupy teatralnej ITP. z Lublina - informował i zapraszał Wojciech Sałek ze Stowarzyszenia "Młyńska", dziennikarz Radia Plus Radom.

  - To nie będzie koncert, ale spotkanie. Tak wolimy mówić o naszych występach. Chcemy zarażać widzów poezją i treściami, które ubieramy w muzykę - mówił Dariusz Czarny, członek zespołu prowadzący koncert.

  - Spotkaliśmy się w grupie starych przyjaciół, by stworzyć coś razem. Coś, co da nam wszystkim radość i zadowolenie ze wspólnych przedsięwzięć artystycznych i prywatnych spotkań. Wszyscy wywodzimy się z zespołu Stare Dobre Małżeństwo, dlatego mamy nadzieję, że wśród ogromnej rzeszy fanów tego zespołu znajdzie się grupa osób, która zechce i nas posłuchać na żywo. W relacjach bezpośredniego kontaktu emocje są najprawdziwsze. Spotkajmy się u studni z wiecznie żywym słowem, które niesie nadzieję na lepsze jutro. Zaczerpnijmy ze studni bogatej w poezję. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie przesłanie - mówią o sobie członkowie zespołu. Jego rdzeń tworzą: Aleksandra Kiełb-Szawuła, Wojciech Czemplik, Dariusz Czarny, Ryszard Żarowski i Andrzej Stagraczyński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół