• facebook
 • rss
 • Będzie żółto pod kościołami

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 08.04.2017 13:41

  W Niedzielę Palmową rozpoczyna się akcja Pola Nadziei. Datki przeznaczone będą na zakup sprzętu do wypożyczalni prowadzonych przez Caritas.

  Caritas Diecezji Radomskiej już po raz 4 organizuje akcję Pola Nadziei. - Tradycyjnie rozpoczęliśmy ją jesienią od sadzenia cebulek żonkili. Teraz już zakwitły. Wierzymy, że tegoroczna odsłona akcji będzie bardzo udana. W ciągu 3 lat zebraliśmy około 45 tys. zł. To pozwoliło nam na zakup łóżek rehabilitacyjnych, materacy, koncentratorów tlenu, czy chodzików - mówi Iwona Stępniewska z Caritas, koordynatorka akcji.

  Pierwsze kwesty odbędą się już jutro, w Niedzielę Palmową. Wolontariusze z puszkami, żonkilami i żółtymi balonami będą czekać na ludzi dobrej woli po Mszach św. Każdy, kto wrzuci pieniądz do puszki, otrzyma żonkil lub balon.

  - W akcję włączyło się wiele Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Kwesty odbywać się będą w ponad 44 parafiach. W Niedzielę Palmową wolontariusze będą kwestować w radomskich parafiach na Kapturze, Idalinie, Borkach, przy katedrze, ponadto w Bielisze, Wierzbicy, Iłży, Młodocinie, Kowali, Przytyku, Parznicach, czy Potworowie - wylicza I. Stępniewska.

  Podobnie jak w latach ubiegłych za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt do wypożyczalni Caritas, które znajdują się w Radomiu, Starachowicach, Drzewicy i Jedlińsku. - W terenie mamy już 3 wypożyczalnie, planujemy otworzyć 4., by bezpośrednio docierać do osób potrzebujących. Mamy ponad 400 łóżek, około 100 koncentratorów tlenu, ale potrzeby są większe. Łóżka cały czas są w wypożyczeniu. Patronat honorowy nad akcją objął bp Henryk Tomasik. Bardzo zachęca, by włączyło się w nią jak najwięcej osób - mówi ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor diecezjalnej Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół