• facebook
 • rss
 • Módlcie się również za mnie

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 13.04.2017 16:00

  Bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy Krzyżma Świętego w radomskiej katedrze.

  Po homilii biskupi i księża odnowili przyrzeczenia, a po Komunii zostały poświęcone oleje, których używa się przy sprawowaniu sakramentów.

  W homilii bp Henryk odniósł się do słów Pana Jezusa o proroctwie Izajasza, które odczytał w synagodze w Nazarecie. - „Dziś spełniły się te słowa Pisma” - powiedział wtedy Chrystus. Owo „dziś” to synagoga w Nazarecie, to „dziś” to ostatnia wieczerza, to ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa. A w wymiarze indywidualnym to dzień święceń każdego z nas. Z całym Kościołem dziękujemy dziś za sakramenty kapłaństwa i Eucharystii - mówił ordynariusz, modląc się także o dar wierności dla każdego kapłana. - Módlcie się również za mnie - prosił. Biskup dziękował za pracę, jaką wykonują księża, i dziękował wiernym za współpracę z duchownymi.

  Przywołanie „dziś” może przekraczać czas śmierci i sprawić, że przykład i praca księdza trwają. - Trwają przygotowania do kręcenia filmu o życiu i posłudze ks. Romana Kotlarza, który zmarł na skutek najść i pobić przez nieznanych sprawców po robotniczym proteście z czerwca 1976 r. Kilka dni temu jego reżyser otrzymał mejla od jednego z aktorów, który napisał: „Panie Jacku, niezależnie od filmu, chciałbym podziękować za nawrócenie”. Kapłańskie „dziś” ks. Romana trwa - mówił ordynariusz. Na zakończenie przemówili reprezentanci sióstr zakonnych i świeckich, składając biskupom i księżom życzenia.

  W imieniu duchownych przemówił ks. kan. Zbigniew Gaczyński, proboszcz radomskiej parafii pw. św. Teresy. - Czcigodni księża biskupi, bp. Henryku, bp. Adamie i bp. Piotrze! W dniu określającym naszą kapłańską tożsamość mam zaszczyt w imieniu prezbiterium diecezji powiedzieć kilka słów. Wielki Czwartek jest wspaniałą okazją do dziękczynienia Bogu za obecność przy nas w Eucharystii, ale też wyrażenia wdzięczności ludziom. Pragniemy podziękować księżom biskupom za trwanie z nami, kapłanami. Za wizyty w seminarium, za odwiedziny w szpitalach i w domu księży seniorów. Dziękujemy za pasterską obecność w naszych parafiach. Za ojcowskie słowa nadziei, umocnienia i wsparcie. Dziękujemy za budowanie wspólnoty i przezwyciężanie niszczących ojczyznę podziałów. Dziękujemy za pragnienie przeżywania z nami momentów radości, ale również obecność z nami w trudnych momentach, gdy żegnamy naszych zmarłych współbraci kapłanów i naszych rodziców - mówił ks. Gaczyński. Życzenia skierował także do współbraci kapłanów: - Niech zmartwychwstały Pan, jedyny Kapłan, będzie waszą mocą i radością. Wszystkim braciom kapłanom życzę radości z daru kapłaństwa, jakim Chrystus pragnął się z nami podzielić.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół