• facebook
 • rss
 • Zaproszenie na XVI Święto Polskiej Niezapominajki

  kmg

  dodane 11.05.2017 09:14

  To doskonały pomysł na niedzielną wycieczkę. Organizatorzy tej imprezy zawsze przygotowują dla gości wiele niespodzianek i atrakcji. Wiele z nich powstaje jest z myślą o dzieciach.

  Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają 14 maja od 11.00 do 15.00 na XVI Święto Polskiej Niezapominajki do Nadleśnictwa Radom - Leśny Ośrodek Edukacyjny im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Święto to zapoczątkował w 2002 r. Andrzej Zalewski, redaktor radiowej "Jedynki", prowadzący "Ekoradio". To święto leśników i przyrodników, którego zadaniem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

  Lasy Państwowe na cyklicznej imprezie, organizowanej w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku na terenie Nadleśnictwa Radom, będą promować realizowaną zrównoważoną gospodarkę leśną oraz funkcje ekologiczne i społeczne lasów. Program XVI Święta Polskiej Niezapominajki wpisuje się w realizację tegorocznej kampanii LP przebiegającej pod hasłem: "Lasy Państwowe. Zapraszamy – Las dobre sąsiedztwo".

  Piknik organizowany w ramach obchodów Święta Polskiej Niezapominajki gromadzi całe rodziny oraz amatorów aktywnego wypoczynku na łonie natury. Leśnicy i ich przyjaciele organizują rajdy rowerowe, nordic walking oraz zabawy i gry dla dzieci. Edukacja leśna będzie połączona z wystawami o tematyce leśnej i występami artystów.

  W programie przewidziano m.in. występy zespołów dziecięcych, tanecznych, sygnalistów myśliwskich oraz inne atrakcje. Poza tym na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego rozstawione będą stoiska i wystawy nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Puszcza Kozienicka", LKP "Puszcza Świętokrzyska" oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum Nadleśnictwa Marcule. Dodatkowo zorganizowany będzie jarmark, na którym będzie można podziwiać wytwarzanie rękodzieła, kupić wyroby regionalne oraz posilić się tradycyjnym jadłem. Dla zwolenników sportu leśnicy przygotowali rajd nordic walking po Puszczy Kozienickiej z przewodnikiem z Polskiej Federacji Nordic Walking. Natomiast wszystkich, którzy rowerami chcą pojechać na Święto Polskiej Niezapominajki do Leśnego Ośrodka Edukacyjnego w Jedlni-Letnisku, zapraszamy na najbliższą "Jazdę z Miasta!".

  W imprezie udział wezmą mieszkańcy regionu oraz przedstawiciele ogólnokrajowych i lokalnych władz, leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną przyrody, lokalni twórcy.

  Piknik zakończy się koncertem. Gwiazdą tegorocznej edycji Święta Polskiej Niezapominajki będzie zespół Oddział Zamknięty.

      Relacja radiowa na żywo idzie wprost z ośrodka w Jedlni, ze Świeta Polskiej Niezapomniajki
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół