• facebook
 • rss
 • Skaryszewski festiwal idzie w świat

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 17.05.2017 22:58

  Było tango dla papieża Franciszka i piosenki dla św. Brata Alberta, a muzyka sięgała nieba. Nagrała to ekipa programu "Ziarno" TVP1.

  Jest taki dzień, w którym niewielki Skaryszew zamienia się w rozśpiewane miasteczko. A wszystko za sprawą odbywającego się tu od lat pewnego muzycznego wydarzenia. Tym razem był to już XVII Festiwal Piosenki Religijnej "XXI Wiek z Nową Piosenką. Rok św. Brata Alberta". Wykonawcy z Polski i z zagranicy walczyli na głosy o Grand Prix im. Biskupa Jana Chrapka oraz Nagrodę Programu „Ziarno”. Oczywiście, i tym razem wykonawców pilnie rejestrowały kamery ekipy programu "Ziarno" TVP, a wszystkiemu przypatrywała się producentka programu Lidia Lasota. Ekipa przyjechała z dziećmi, które fani "Ziarna" znają z ekranów telewizyjnych. Był też stały gość w Skaryszewie - bp Antoni Długosz.

  - Całe życie poświęciłam pracy dla dzieci. Tam, gdzie są dzieci, gdzie im się podoba, gdzie mogą czas spędzić przyjemnie i jest on połączony z edukacją, tam jest i nasza ekipa. Jesteśmy tu co roku, bo festiwal ma wysoki poziom i jest już znany. Ja czuję się też troszkę jak jego matka chrzestna. Pochodzę z Opoczna, kocham tę diecezję i chciałabym, żeby o festiwalu w Skaryszewie dowiedzieli się wszyscy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie - powiedziała L. Lasota.

  Pomysłodawcą tego festiwalu i osobą, która dokłada wszelkich starań, aby mógł się on odbyć, jest Artur Janiak, dyrektor PSP w Modrzejowicach. Pan Artur jest zakochany w muzyce i swoją pasją zaraża innych, również dzieci i młodzież. Jest też autorem bardzo wielu piosenek, do których sam układa muzykę.

  Do festiwalowych zmagań w Skaryszewie zapraszane są dzieci, które nie ukończyły 12 lat. Tym razem na scenie, która od lat ustawiana jest w kościele pw. św. Jakuba Apostoła, wystąpili: Marta Guzak (Modrzejowice), Karolina Mamczarz (Skaryszew), Lejla Ragimowa (Estonia), Darina Hajkowa (Białoruś), Barbara Wawer (Kielce), Łukasz Kostecki (Biały Dunajec), Martyna Dąbrowska (Odechów), Katarzyna Furmanek (Warszawa), Weronika Jełykowa (Estonia) i Anton Artiszenko (Białoruś).

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół