• facebook
 • rss
 • Tu ludzie są dla siebie lepsi

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 11.06.2017 21:19

  Dzięki hojności parafian 60 dzieci wyjedzie w czasie wakacji do Piwnicznej-Zdroju.

  Przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu (os. Borki) już po raz 12. odbył się Parafialny Festyn Rodzinny. Zorganizował go Parafialny Zespół Caritas. - On jest główną siłą napędową, ale wspomaga go młodzież, ministranci, Rycerze Kolumba, Skauci Europy. Zaangażowani są również rodzice dzieci, dla których parafia organizuje wakacyjny wyjazd, co mnie bardzo cieszy. To jest typowo parafialny festyn. Pokazujemy, czym żyje wspólnota. Organizujemy go z dwóch powodów. Chcemy zebrać pieniądze, by wesprzeć letni wypoczynek dzieci, oraz zintegrować parafian, grupy parafialne i instytucje, które działają na terenie naszej wspólnoty - mówi proboszcz ks. Zbigniew Gaczyński.

  Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Były konkursy, pokazy, zabawy, występy artystyczne oraz bufet. Tańczyli i śpiewali uczniowie okolicznych szkół, pokaz musztry dali uczniowie klasy mundurowej. Ratownicy uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy.

  - Tradycją festynu jest konkurs religijny, w którym uczestniczą całe rodziny. Główną nagrodą była 43-tomowa encyklopedia o Janie Pawle II. Jest loteria. Przygotowaliśmy 800 losów. Główną nagrodą jest rower, drugą - deskorolka, trzecią - plecak. Festyn powoduje, że ludzie są dla siebie lepsi, jednoczą się, coś wspólnie robią, dostrzegają drugiego człowieka. Jeśli wiedzą, że mogą coś dobrego zrobić dla kogoś konkretnego, to można z nich wydobyć bardzo dużo dobra. Nie dałoby się nic zrobić bez parafian. Oni przychodzą na festyn, kupują losy, uczestniczą w licytacji. Mamy dzieci, które wyjadą na kolonie, pieką ciasta, jest ich prawie 60, pomagają rozstawiać sprzęty, sprzątają - stworzyła się już taka wspólnota kolonijna - mówi Barbara Pokorska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas.

  Parafialny Zespół Caritas bardzo prężnie działa już ponad 10 lat. W tym roku jego praca została doceniona. Otrzymał złoty medal "In Caritate Servire" od Caritas Polska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół