• facebook
 • rss
 • Najbarwniejsza dla Utajonego

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 15.06.2017 21:30

  Procesję Bożego Ciało w Opocznie poprowadził bp Adam Odzimek.

  Od niepamiętnych czasów w opoczyńskiej procesji w uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa biorą udział wierni, odwołując się chętnie do elementów rodzimego folkloru. Opoczyńskie stroje sprawiają, że jest to bodajże najbarwniejsza i jedna z największych procesji Bożego Ciała w diecezji radomskiej.

  - „Kocham Kościół, bo on jest moją Matką” - powiedział dziennikarzowi jeden z teologów Soboru Watykańskiego II. My dzisiaj wychodzimy na ulice, by pokazać miłość do Pana Jezusa obecnego w Eucharystii i Kościoła, który narodził się z Jego przebitego boku - mówił bp Odzimek.

  Sufragan radomski kolejny raz poprowadził procesję eucharystyczną, która zgromadziła wiernych z opoczyńskich parafii. - To dla nas wyróżnienie, że spośród 300 parafii naszej diecezji to właśnie Opoczno może cieszyć się na procesji w uroczystość Bożego Ciała obecnością ekscelencji - mówił ks. kan. Jan Serszyński, proboszcz parafii pw. św. Bartłomieja i dziekan opoczyński.

  Procesja przeszła od kolegiaty św. Bartłomieja do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. W nabożeństwie wzięły udział tysiące wiernych - dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczególnie liczną grupę stanowiły dziewczynki sypiące kwiaty. Najświętszy Sakrament poprzedzała procesja z chorągwiami, feretronami, sztandarami. Grała orkiestra miejska, maszerowali Rycerze Kolumba. Przy każdym z 4 ołtarzy śpiewały zespoły śpiewacze z miasta i trzech opoczyńskich parafii. Pierwszy ołtarz stanął przy rondzie ks. Jana Wojtana, drugi - na frontonie Miejskiego Domu Kultury, trzeci - w sąsiedztwie szpitala, a ostatni - przed kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego.

  Przy trzecim ołtarzu bp Odzimek odszedł z trasy procesji, by z Najświętszym Sakramentem podjeść przed szpital. Tutaj pozdrowił chorych i personel i wszystkim udzielił błogosławieństwa.

  - Cieszyły mnie piękne i rozmodlone twarze dorosłych, młodzieży i dzieci. Dziękuję wszystkim za to tak ważne dzisiaj świadectwo wiary - powiedział przed końcowym błogosławieństwem bp Odzimek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół