• facebook
 • rss
 • Wakacyjna poradnia dla narzeczonych

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 06.07.2017 14:05

  W każdą sobotę lipca i sierpnia osoby, które zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa, mogą skorzystać z poradni przy parafii katedralnej w Radomiu.

  Wakacyjną poradnię dla narzeczonych Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej uruchomiło z myślą o tych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa i poszukują poradni, aby dobrze się do tego wydarzenia przygotować, a nie mają możliwości skorzystania ze spotkań w ciągu tygodnia. Mogą to zrobić, gdy przyjadą do domu na wakacje lub weekendy.

  Wakacyjna poradnia działa przy parafii katedralnej Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu (ul. Sienkiewicza 13). Czynna jest w lipcu i sierpniu, w każdą sobotę od 10.00 do 12.00 (sala konferencyjna na I piętrze).

  "Drodzy Narzeczeni! My, duszpasterze, pragniemy zapewnić Was o wielkim zatroskaniu o przyszłość Waszych małżeństw. Prosimy Was o to, aby wśród wielu spraw związanych z troską o gości, z zabieganiem o salę i kształt uroczystości weselnych nie zabrakło miejsca dla Chrystusa, modlitwy i motywacji wynikającej z wiary. W momencie zawierania Sakramentu Małżeństwa złożycie przysięgę i ślub Jezusowi Chrystusowi. Wypowiadając słowa: »Ja... biorę Ciebie za męża - żonę - i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż, Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci« - publicznie przyjmiecie na siebie odpowiedzialność za współmałżonka, nową rodzinę i dzieci. Zachęcamy Was, Drodzy Narzeczeni, do podjęcia solidnego przygotowania do Sakramentu Małżeństwa" - napisał w liście pasterskim o przygotowaniu do sakramentu małżeństwa bp Henryk Tomasik.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół