• facebook
 • rss
 • Trasa N-S połączy i przyspieszy

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 03.08.2017 14:55

  W rok od podpisania umowy ma powstać pierwszy odcinek trasy N-S (północ-południe). Za 3 lata przejazd przez Radom ma być bez porównania wygodniejszy i szybszy.

  Jest zgoda na budowę trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. Wkrótce ma zostać rozpisany przetarg. Czas realizacji to 12 miesięcy od momentu podpisania umowy.

  Budowa trasy N-S to jedno z podstawowych zobowiązań, jakie przed wyborami podjął prezydent Radosław Witkowski. - Po kilkunastu miesiącach ciężkiej pracy udało się uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowy trasy N-S na odcinku od ronda Mikołajczyka do ul. Żeromskiego. To w tej chwili najważniejsza dla naszego miasta sprawa, bo to droga, która odkorkowuje Śródmieście, ale także droga, która pozwoli wprowadzić bezpieczniejsze i funkcjonalniejsze rozwiązania w obrębie Śródmieścia. Stanowi również istotny element realizacji inwestycji, którą będą prowadziły wodociągi miejskie w 2019 r., bo wtedy będą musiały rozkopać ul. 25 Czerwca - mówi R. Witkowski.

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otrzymał już pozwolenie na budowę pierwszego odcinka trasy. Prace ruszą zaraz po rozstrzygnięciu przetargu i potrwają do końca przyszłego roku.

  Jednym z najważniejszych elementów będzie węzeł umożliwiający m.in. bezkolizyjny wjazd z ul. Beliny-Prażmowskiego na wiadukt w ciągu ul. Słowackiego, a także bezkolizyjny zjazd z wiaduktu w stronę dworców PKS i PKP. Zgodnie z projektem, na odcinku od ronda Mikołajczyka do węzła u zbiegu z ul. Słowackiego trasa N-S ma mieć dwie jezdnie, po dwa pasy w każdym kierunku. Na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Żeromskiego trasa N-S będzie miała jedną jezdnię, która będzie biegła bezpośrednio obok torów kolejowych. Na całej długości drogi oraz na wiadukcie powstaną ciągi pieszo-rowerowe.

  Równocześnie miasto przygotowuje się do budowy dwóch pozostałych odcinków trasy N-S. - Mamy już prawomocną decyzję środowiskową oraz projekt odcinka od ul. Młodzianowskiej do os. Południe i wkrótce wystąpimy o pozwolenie na budowę. Do planu inwestycyjnego został również wprowadzony odcinek od Żeromskiego do Kozienickiej. To umożliwia rozpoczęcie prac projektowych - wyjaśnia wiceprezydent Konrad Frysztak.

    Prezydent Radosław Witkowski prezentuje plan przebiegu centralnej części trasy N-S
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: RADOM , TRASA S-N

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół