• facebook
 • rss
 • Możemy pomóc ofiarom burz i nawałnic

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 18.08.2017 14:15

  Bp Henryk Tomasik zachęca do zbiórki pieniędzy, a radomska Caritas zaprasza wolontariuszy na obóz wsparcia na tereny dotknięte kataklizmem.

  Ordynariusz radomski wystosował komunikat, w którym prosi o finansowe wsparcie dla poszkodowanych w wyniku ostatnich burz i nawałnic. Oto jego treść:

  "Czcigodni Księża,
  Drodzy Diecezjanie,

  Z wielu stron Polski płynie pomoc dla poszkodowanych w wyniku zniszczeń spowodowanych przez burze i nawałnice w kilku województwach naszej ojczyzny. Włączając się w dzieło pomocy, należy we wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzić zbiórkę do puszek w niedzielę 27 sierpnia 2017 r.

  Proszę o pilną wpłatę zebranych ofiar w kasie Caritas lub na konto Caritas radomskiej: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757 z dopiskiem: »Wichura« albo w kasie kurii.

  Zachęcamy także do ogólnopolskiej akcji pomocy poprzez wysyłanie SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

  Bp Henryk Tomasik"

  Z kolei ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zaprasza chętnych do wyjazdu na obóz, gdzie wolontariusze będą pomagać na terenie dotkniętym skutkami burz i nawałnic. - Widząc ogromną potrzebę wsparcia osób poszkodowanych, Caritas Diecezji Radomskiej wraz z Caritas Polska zapraszają chętnych wolontariuszy na obóz wspierający poszkodowanych. Organizujemy dojazd, wyżywienie i zakwaterowanie dla pełnoletnich wolontariuszy, którzy zostaną skierowani przez miejscowe sztaby do pomocy w pracach porządkowych. Zależy nam na osobach odpowiedzialnych, dlatego zgłoszenia przyjmujemy tylko przez księży lub od osób wyznaczonych przez proboszcza w sekretariacie Caritas Radom w godz. 8-16 do 23 sierpnia (!) lub telefonicznie: (48) 365 29 28, (48) 365 29 28. Termin obozu: 27 sierpnia - 2 września. Więcej informacji przekażemy bezpośrednio zainteresowanym - mówi ks. Kowalski.

    O obozie wsparcia opowiada ks. Robert Kowalski
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  Czytaj także:

  Katowice: Pomóżmy poszkodowanym

  Koszalin: Z pomocą ofiarom żywiołu

  Lublin: Lubelska Caritas na pomoc ofiarom nawałnic

  Wrocław: Abp Kupny apeluje o pomoc

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   18.08.2017 21:56
   Rekordowo niski deficyt budżetowy i żebranina ?
  • Gość
   19.08.2017 09:47
   A skąd mam wiedzieć czy moje datki nie pójdą na korytarze dla tzw uchodzców islamskich?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół