• facebook
 • rss
 • Trochę na gruncie kościelnym

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 02.09.2017 09:15

  W podradomskiej Bielisze otwarto nową szkołę. To placówka na miarę XXI w.

  W nowej szkole w tym roku szkolnym będzie się uczyło 308 dzieci. Zasłużone dla edukacji dzieci Szkoły Podstawowe w Wacynie i Janiszewie przestały wystarczać. Wobec tego pojawił się pomysł, by zbudować nowy budynek. - Na probostwo w Bielisze trafiłem w 2012 r. Przyszli do mnie wójt, Rada Gminy, dyrekcja szkoły i delegacja rodziców, by rozmawiać o budowie nowej szkoły. Świetnym miejscem wydawał się plac w sąsiedztwie kościoła, który w pewnej części był gruntem kościelnym. Razem wybraliśmy się do bp. Henryka Tomasika, by pozwolił na przekazanie tego terenu pod budowę. Ordynariusz wyraził zgodę i sprawa ruszyła. Budowa trwała 2 lata. I w efekcie mamy nowoczesną szkołę, w której w tym roku będzie się uczyło 308 dzieci. Co więcej, w sąsiedztwie tej placówki ma być wybudowane przedszkole - mówi ks. kan. Ryszard Szczęśniak, proboszcz parafii Bielicha.

  - Mieliśmy dwie stare szkoły - jedną w miejscowości Wacyn, drugą w Janiszewie. Była potrzeba wybudowania jednej dużej placówki. Kupiliśmy teren od parafii Bielicha i wybudowaliśmy tu dla regionu podradomskiego szkołę. Staraliśmy się ją wyposażyć na miarę XXI w., a więc z całym zapleczem elektronicznym (komputery, tablice multimedialne). Natomiast w starej szkole w Wacynie chcemy zrobić remont i przystosować to miejsce dla spotkań seniorów. Z kolei budynek w Janiszewie będzie rozebrany. Chcemy tam zbudować małe przedszkole i świetlicę dla mieszkańców - wyjaśnia Sławomir Białkowski, wójt gminy Zakrzew, na terenie której znajdują się wymieniane przez niego miejscowości.

  - Nasza nowa szkoła robi wrażenie na zwiedzających. Wielu chciałoby uczyć się i pracować w takich warunkach. Długo czekaliśmy. To było marzenie całej społeczności i rodziców. I to marzenie stało się rzeczywistością. Będziemy starali się osiągać jak najlepsze wyniki - zapewnia Małgorzata Jakubiak, dyrektor szkoły w Bielisze.

  Uroczystość otwarcia i poświęcenia nowej szkoły, w której ze społecznością szkolną i mieszkańcami wzięli udział parlamentarzyści i władze samorządowe, rozpoczęła się Mszą św. w kościele w Bielisze, a przewodniczył jej bp Henryk Tomasik. - Kochane dzieci, to wy jesteście dziś głównymi bohaterami. Macie nową, piękną szkołę, która powstała jako wysiłek tylu ludzi. Oni robili to dla was. Prośmy Pana Boga, abyśmy dobrze wykorzystali czas i jak najlepiej przygotowali się do pełnienia przyszłych zadań. Prośmy o to, abyśmy będąc w szkole, stawali się uczniami Pana Jezusa - mówił w homilii ordynariusz.

    Nowa szkoła to - jak mówili wszyscy - obiekt na miarę XXI w.
  ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół