• facebook
 • rss
 • Mieć w sobie taką ciekawość

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 04.09.2017 17:55

  W Opocznie odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego.

  W uroczystości, która została połączona z otwarciem nowego skrzydła budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, wzięli udział Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, i Grzegorz Wierzchowski, łódzki kurator oświaty.

  Na początek w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego sprawowana była Msza św. Przewodniczył jej bp Piotr Turzyński. - Wszyscy musimy iść do przodu, stawać się lepszymi, stawać się mądrzejszymi. Dlatego trzeba chodzić do szkoły, a nawet gdy się skończy szkołę, trzeba uczyć się od świata, od ludzi. Trzeba mieć w sobie taką ciekawość i ciągłe pragnienie rozwoju - powiedział w homilii.

  Po Eucharystii druga część uroczystości odbyła się w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Najpierw przed szkołą zasadzono dąb i w wejściu do budynku przecięto wstęgę.

  - Cieszymy się bardzo, że wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbywa się w murach szkoły w naszym mieście. Rozbudowa obiektu trwała od 3 lat. Koszt inwestycji to 11 mln zł, z czego 50 proc. uzyskaliśmy z rezerwy prezesa rady ministrów. Uczniowie i nauczyciele będą mieli tu bardzo dobre warunki nauki i pracy - powiedział Radiu Plus Radom Józef Róg, starosta opoczyński.

  Marek Zieliński, dyrektor szkoły, wspomina, że wcześniej na powierzchni trzykrotnie mniejszej niż obecnie uczyło się ponad tysiąc uczniów. - Był problem zmieścić się w szatni. Musieliśmy pracować nawet do 20.00. Teraz to wszystko ulega diametralnej zmianie. Bardzo dobrze doposażone pracownie, olbrzymia hala sportowa. Więcej przestrzeni, więcej światła - cieszy się dyrektor.

  - Obiekt robi korzystne wrażenie z zewnątrz i wewnątrz. Widać entuzjazm na twarzach dyrektora i nauczycieli oraz autentyczne poczucie dumy na twarzy starosty. Szkoła to najlepsza inwestycja, jaką władze samorządowe mogą poczynić. To gwarancja rozwoju Rzeczypospolitej - powiedział Radiu Plus Radom Zbigniew Rau.

  Podobną myśl, że dobra szkoła to najlepsza inwestycja w Polskę, wyrażał list od premier Beaty Szydło, który odczytał poseł Robert Telus.

  Uroczystą formułę: „Rok szkolny 2017/2018 uważam za otwarty” wypowiedział Grzegorz Wierzchowski. Kurator podkreślił, że dzięki pracy takich nauczycieli, jak ci pracujący w tej szkole i wielu innych szkołach, w pracy wychowawczej można budować na wartościach.

  Inaugurację roku szkolnego zakończył program artystyczny przygotowany przez miejscową młodzież.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół