• facebook
 • rss
 • Na początek Siewcy Lednicy

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 13.09.2017 15:21

  Już w najbliższą sobotę 16 września w Radomiu na Placu Corazziego odbędzie się Apel Młodych - wielkie święto młodzieży, podczas którego będzie czas na świadectwa, zabawę, pieśni uwielbienia i modlitwę.

  "Zostań z nami, Panie" to hasło tegorocznego Apelu Młodych. Rozpocznie się on o godz. 18 koncertem "Nieziemskie Granie", podczas którego wystąpią Młodzi z Winkiem - zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem ks. Bartłomieja Winka. W trakcie koncertu w Parku im. Tadeusza Kościuszki zaaranżowana zostanie strefa modlitwy i pojednania - miejsce na spowiedź, rozmowę z księżmi i modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

  Adorację poprowadzą s. Julia Dubowska, świadek Cudu Eucharystycznego w Sokółce, i ks. Jakub Bartczak, raper.

  - Apel Młodych stał się ważnym wydarzeniem duszpasterskim w naszej diecezji. Jest on nie tylko koncertem. Jest także modlitewnym spotkaniem. Gromadzi kilka tysięcy młodych, dzięki temu stał się ważnym elementem duszpasterstwa młodzieży oraz miejscem spotkania młodych i duszpasterzy z różnych miejsc naszej diecezji. Zachęcam również wszystkich duszpasterzy, katechetów i liderów ruchów o zorganizowanie przyjazdu na Apel Młodych. Mam nadzieję, że spotkanie będzie wielkim świętem młodzieży oraz czasem wspólnej modlitwy i refleksji - zachęca do udziału w wydarzeniu bp Henryk Tomasik.

  Apel poprzedzą: Forum Młodych, od 15.30 Targi Wspólnot - na których młodzi będą mogli zdobyć informacje, kontakty i materiały od wszystkich wspólnot w diecezji - i koncert Siewców Lednicy, który rozpocznie się o 16.45.

  Członkowie zespołu od 2000 r. służą Spotkaniom Lednickim komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Inspirują się przy tym tekstami Pisma Świętego i słowami św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. W ten sposób powstawały utwory: "Tak, tak, Panie", "Ojciec", "Nasze oczekiwanie" i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na ŚDM 2016 w Krakowie "Jezu, ufam Tobie!".

  Zespół wydał dotąd 5 płyt: "Wybierz Chrystusa", "Tańcem chwalmy Go!", "Koronka do Bożego Miłosierdzia", "Nie lękajcie się" i "Nasze oczekiwanie". W 2016 r. zostali uhonorowani nagrodą Feniksa, przyznawaną przez Fundację Zakonu Kawalerów Maltańskich „za ewangeliczny zasiew wyrażany muzyką, śpiewem i tańcem.”

  Więcej informacji na: www.facebook.com/mlodziradom.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół