• facebook
 • rss
 • Medialny Totus dla Radia Plus

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 07.10.2017 21:15

  Nagrody nazywane „katolickim Noblem” przyznaje Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia w ramach Dnia Papieskiego.

  Jednym z pomysłodawców nagrody był Jan Chrapek, biskup radomski. - Właśnie jemu dedykowany jest Totus medialny. Myślę, że muzyka, jaką gramy, doskonale współgra z treściami naszych audycji, zostawiając trwałe ślady w sercach i umysłach słuchaczy, niczym nasze ślady, które powinny nas przetrwać w myśl motta bp. Jana: Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię - mówi ks. Jacek Wieczorek, szef rady programowej Plusa i dyrektor Radia Plus Radom, który wspólnie z ks. Pawłem Gronowskim, prezesem Radia Plus odebrał medialnego Totusa.

  - Składam serdeczne podziękowania kapitule Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" za dostrzeżenie nas w tym, co jest budowaniem Ewangelii na każdy dzień, albowiem nasza działalność po to przede wszystkim jest i temu służy. W tym miejscu serdeczne podziękowania składam wszystkim naszym współpracownikom, tworzącym sieć diecezjalnych stacji wchodzących w skład Radia Plus i przede wszystkim dziękuję naszym słuchaczom bez których nasza praca nie miałaby głębszego sensu. Ta nagroda - "katolicki Nobel", jak niektórzy mówią, jest dla nas mobilizacją do jeszcze większej pracy, do wkładu, którym jest dzieło nowej ewangelizacji, a przez to także chcemy wspierać Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - mówił po odebraniu nagrody ks. Gronowski.

  Jeśli chodzi o totusa medialnego kapituła doceniła audycję "Nocne światła" Pawła Krzemińskiego, która emitowana jest od poniedziałku do czwartku od godz. 23 do 1. - Staram się w aspekcie chrześcijaństwa poruszać sprawy ważne dla życia człowieka, szukać Dobra, Piękna i Prawdy, ale także dotykać zagadnień adekwatnych do pory programu - rzeczy trudnych, bolesnych i związanych z cierpieniem. Jednak nie po to, by epatować mrokami ludzkiej natury, przeciwnie - by w jej ciemnościach szukać Światła. Stąd tytuł programu nawiązujący do blasku Nadziei, cnoty usposabiającej człowieka do czynienia dobra - opisuje swoją audycję Paweł Krzemiński.

  Gratulując nagrody naszym przyjaciołom z Plusa, warto dodać, że tegoroczna edycja Totusów miała jeszcze jeden radomski akcent, nominowanym do nagrody w kategorii

  "Promocja godności człowieka" nominowany był o. Hubert Czuma, jezuita z Radomia, działacz opozycji w PRL, duszpasterz akademicki i ludzi pracy. Ojciec Hubert Czuma współpracował z Radiem Plus Radom, a także z tygodnikiem AVE.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • PTaraski
   08.10.2017 11:02
   Znowu swoi rozdają nagrody swoim. Słuchałem radia Plus i mogę odpowiedzialnie powiedzieć, że radio jest katolickie tylko z nazwy, ale na pewno nie z treści a ni nie z ducha.
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół