• facebook
 • rss
 • Jak Najbardziej znów ewangelizują

  ks. Zbigniew Niemirski ks. Zbigniew Niemirski

  dodane 20.11.2017 20:20

  Po tym, jak przyjęli święcenia kapłańskie, zamilkli, ale potem reaktywowali się i w Radomiu u św. Rafała dali swój trzeci koncert.

  - Tego nam brakowało, gdy już jako księża poszliśmy na parafie. Wcześniej od 2013 r. graliśmy w zespole kleryckim Jak Najbardziej. To dawało nam wiele satysfakcji, ale też rozumieliśmy, że w ten sposób ewangelizujemy. Reaktywowaliśmy naszą działalność i teraz, pod tą samą nazwą, chcemy robić to samo - mówi basista ks. Krzysztof Kołtunowicz, wikariusz w radomskiej parafii św. Stefana na osiedlu Idalin.

  To tam dali swój pierwszy koncert po reaktywacji. Potem zagrali w Starachowicach w parafii pw. św. Judy Tadeusza. Tam wikariuszem jest wokalista ks. Mateusz Nowak. Teraz dali trzeci koncert, również w parafii, gdzie pracuje kolejny z członków zespołu, perkusista ks. Mateusz Czernik. - W planach mamy czwarty koncert, z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej. Tym razem zagramy 26 listopada o 19.00 w Centrum Kultury w Starachowicach przy ul. Radomskiej. Koncert organizuje ks. Piotr Gruszka, nasz klawiszowiec, wikariusz parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Może uda się w przyszłości, i to nieodległej, zagrać poza parafiami, gdzie teraz pracujemy - śmieje się ks. Kołtunowicz.

  Na koncerty przychodzą nie tylko młodzi. Świetnie bawią się również dorośli. Zresztą pod opieką rodziców są tu także dzieci. - Obecność dorosłych cieszy nas tak samo, jak udział dzieci i młodzieży. Gramy i śpiewamy, by ewangelizować wszystkich - wyjaśnia basista.

  Zapraszając na koncert u św. Rafała księża z Jak Najbardziej mówili o pewnym znaku: - Wszystko zapoczątkowało jedno nasze spotkanie po roku przerwy we wspólnym graniu i pytanie o możliwość kontynuacji działalności zespołu. Okazało się "przypadkiem" - oczywiście, że nie ma przypadków - iż każdy z nas ma tzw. wolny dzień we wtorek, co umożliwia nam spotykanie się na próbach i doskonalenie warsztatu.

  Spotykają się więc we wtorki, a dzięki życzliwości ks. Mariusza Wincewicza, dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego, mogą to robić - jak za kleryckich czasów - w seminaryjnym studiu. Również część sprzętu jest własnością seminarium.

  Zespół Jak Najbardziej tworzą: ks. Mateusz Nowak (wokal), ks. Mateusz Czernik (perkusja), ks. Krzysztof Kołtunowicz (bas, wokal), ks. Kamil Kowalski (gitara akustyczna, wokal), ks. Łukasz Bociek (wokal), ks. Piotr Gruszka (klawisze, wokal), a opiekę merytoryczną i aranżacyjną sprawuje nad nimi ks. Andrzej Zarzycki, wykładowca muzyki i śpiewu kościelnego, opiekun chóru i scholi seminaryjnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół