• facebook
 • rss
 • Chrystus Król jednoczy pokolenia

  Marta Deka Marta Deka

  dodane 26.11.2017 21:11

  W Radomiu 40 młodych złożyło ślubowanie i zostało przyjętych w poczet Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 10 osób otrzymało legitymacje Akcji Katolickiej.

  W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w Wyższym Seminarium Duchownym odbyło doroczne spotkanie członków tych stowarzyszeń. - Dla nas to taki szczególny dzień. Jednoczymy się my, młodzi, i starsze pokolenie, bo jesteśmy jakby jedną organizacją. KSM zrzesza osoby od 14. do 30. roku życia. W swojej misji i posłannictwie ma przygotować tych młodych, by potem przeszli do Akcji Katolickiej. Bardzo się cieszymy, że dzisiaj możemy wspólnie świętować i wspólnie dawać wyraz naszej jedności, ale i posługi przez kształtowanie pokoleń w służbie Bogu i ojczyźnie - mówi Dawid Bukalski, prezes KSM Diecezji Radomskiej.

  Spotkanie w seminarium rozpoczął wykład Jolanty Skuzy pt. "Cud nad Wisłą - odrodzenie Rzeczypospolitej". Mszy św. przewodniczył bp Henryk Tomasik. Eucharystię koncelebrowali: ks. Andrzej Jędrzejewski i ks. Grzegorz Wójcik, diecezjalni asystenci AK, ks. Grzegorz Łabądź, diecezjalny asystent KSM, oraz księża, którzy pełnią posługę parafialnych asystentów AK i KSM.

  W homilii bp Tomasik zaznaczył, że dzisiaj uświadamiamy sobie, iż jesteśmy zaproszeni do budowania Chrystusowego królestwa. - Dziękujemy za to zaproszenie, które wynika już z sakramentu chrztu świętego i z sakramentu bierzmowania. Podejmujemy realizowanie tego zadania poprzez apostolstwo - apostolstwo indywidualne i to przepiękne, bardzo ważne apostolstwo wspólnotowe czy apostolstwo zrzeszone. Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży podejmują zadanie apostolstwa wspólnotowego, apostolstwa zrzeszonego, aby budować Chrystusowe królestwo, królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości, pokoju. Aby dobrze wypełniać tę misję, i wzrok, i serce muszą być utkwione w Jezusa Chrystusa - w Osobę Chrystusa i w Jego serce - powiedział. - Dzisiaj we wszystkich świątyniach klękamy przed Chrystusem Królem i ponawiamy akt uznania Chrystusa za Pana i Króla w naszym życiu. Zobowiązujemy się jeszcze bardziej do tego, aby to królestwo Chrystusa, które nie jest z tego świata, dotykało rzeczywistości tego świata: ludzkich relacji, naszych serc, naszych rodzin, życia społecznego, życia politycznego, aby w tych wszystkich obszarach było miejsce dla Chrystusa i Jego Ewangelii - dodał.

  Podczas Mszy św. 40 osób złożyło ślubowanie i zostali przyjęci w poczet KSM. - Powstał też nowy oddział w parafii Gowarczów. To cieszy, bo to znaczy, że diecezja żyje, a młodzież rozwija się i kształtuje - podkreśla D. Bukalski.

  Bp Tomasik wręczył też legitymacje 10 członkom Akcji Katolickiej, a 11 prezesom parafialnych oddziałów nominacje na to stanowisko. - W AK zrzeszonych jest ponad 300 osób w 19 oddziałach. Przynależność do stowarzyszenia daje dużo radości. Tu się formujemy, dzięki temu jesteśmy bliżej Kościoła i, mam nadzieję, stajemy się coraz lepsi - mówi Jerzy Skórkiewicz, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

  Podczas spotkania bp Tomasik zawierzył też Akcję Katolicką św. Janowi Pawłowi II. - 22 października, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice archikatedralnej w Warszawie przez kard. Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, abp. Józefa Michalika i bp. Mirosława Milewskiego, krajowego asystenta AK, uroczyście proklamowano papieża Polaka patronem AK w Polsce. Dzisiaj wspólnie z naszym pasterzem i obecnymi księżmi asystentami chcieliśmy dokonać tego aktu w diecezji - wyjaśnia J. Skórkiewicz.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół