• facebook
 • rss
 • Czas choinki i prezentów

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 16.12.2017 11:20

  - Boże Narodzenie to spotkanie z Bogiem pełnym miłości - przypominał bp Antoni Długosz.

  Modrzejowice to bardzo mała miejscowość położona na trasie do Rzeszowa, 20 kilometrów od Radomia. Z głównej drogi trzeba skręcić w lewo i po przejechaniu kilkuset metrów podjeżdża się pod bardzo małą szkołę podstawową, w której dzieją się bardzo wielkie rzeczy.

  Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia społeczność szkolna na czele z Arturem Janiakiem, dyrektorem placówki, zaprasza gości na jasełka. W tym roku wystąpiły w nich najmłodsze dzieci i choć był to ich sceniczny debiut, bardzo dobrze wywiązały się ze swoich zadań. Toteż brawa były bardzo mocne.

  Trzeba tu przypomnieć, że dyrektor szkoły od lat organizuje w Skaryszewie międzynarodowy festiwal piosenki religijnej. Jest również autorem tekstów i muzyki do wielu piosenek. Podczas świątecznego spotkania w szkole zabrzmiały również piosenki, do których muzykę w większości napisał pan dyrektor, a autorem tekstów jest Wojciech Stachurski.

  - Dobry czas, radości czas, czas choinki i prezentów. Rozmów czas, choinki czas, jak to dobrze, że są święta - ten refren wszyscy znali i śpiewali.

  Gościem specjalnym i wyjątkowym, który przypatrywał się z uwagą jasełkom, a później wygłosił krótką katechezę, był bp Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej. - Boże Narodzenie to spotkanie z Bogiem pełnym miłości - przypominał biskup. Zachęcał dzieci, aby dobrze wykorzystały ostatnie dni Adwentu i zrobiły jak najwięcej dobrych uczynków. - Po zrobieniu dobrego uczynku bierzcie na przykład źdźbło suchej trawy i włóżcie do koperty. To będzie od was sianko dla Pana Jezusa - mówił. Oczywiście, nauka rekolekcyjna przeplatana była piosenkami, które biskup śpiewał razem z dziećmi.

  Zanim wszyscy obecni podzielili się opłatkiem, był czas na życzenia od gości. Ci do życzeń dołączyli upominki dla dzieci.

    Gospodarzem świątecznego spotkania w PSP w Modrzejowicach był Artur Janiak
  Krystyna Piotrowska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół