• facebook
 • rss
 • Chcemy razem przebywać

  Krystyna Piotrowska Krystyna Piotrowska

  dodane 17.12.2017 20:19

  - Chrystus, który jest źródłem mocy, niech dodaje siły wówczas, gdy podejmujemy decyzje dotyczące drugiego człowieka i wielkich spraw - powiedział bp Henryk Tomasik podczas „Gwiazdki na deptaku”.

  Zanim tradycyjnie już mieszkańcy Radomia podzielili się opłatkiem, spotkali się katedrze na Mszy św., której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Po Eucharystii jej uczestnicy prowadzeni przez Rycerzy Kolumba, którzy nieśli figurkę Pana Jezusa, przeszli na Plac Corazziego. Tu w ustawionej betlejemskiej szopce, figurkę Dzieciątka położył w wymoszczonym sianem żłobku ks. Gabriel Marciniak, kapelan Rady Rycerzy Kolumba nr 15216 w Radomiu im. św. Kazimierza Jagiellończyka.

  Na scenie ustawionej przed Urzędem Miasta Betlejemskie Światło Pokoju - znak braterstwa, jedności i pokoju - Radosławowi Witkowskiemu, prezydentowi Radomia, przekazał hm. Bartosz Bednarczyk.

  - Jak co roku zuchy, harcerze i instruktorzy hufca ZHP Radom-Miasto przynoszą na to spotkanie wigilijne szczególny dar. Dar światła odpalony w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Dziś w nocy przekazali nam je słowaccy skauci. My chcemy je przekazać na radomskie stoły - powiedział. Betlejemskie Światło Pokoju w tym roku wędruje z przesłaniem „W Tobie jest światło”.

  Jak zwykle nie zawiedli mieszkańcy miasta, którzy tłumnie przybyli na przygotowywane dla nich świąteczne spotkanie, czyli „Gwiazdkę na deptaku". Prezydent podziękował wszystkim za tak liczną obecność i zaznaczył, że to świadczy o tym, że chcemy razem przebywać w naszym mieście, chcemy razem dzielić się opłatkiem i dobrymi życzeniami.

  Składając życzenia powiedział: - Dziś czasy mamy niespokojne i życzę czegoś bardziej wartościowego niż dobra materialne. Życzę przede wszystkim rozmowy i wzajemnego szacunku, bo możemy się różnić, ale powinniśmy mieć wobec siebie szacunek. W Betlejem także spotkali się różni ludzie o różnej narodowości, różnych poglądach i różnym statusie społecznym, a jednak wszyscy witali Nowonarodzonego. Na najbliższe Święta i Nowy Rok chciałbym zadedykować refren piosenki Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego „Niechaj się wola Twoja stanie, ale zbaw mnie od nienawiści i ocal mnie od pogardy, Panie”. Wesołych świąt!

  Życzenia mieszkańcom przekazał także w imieniu wszystkich duszpasterzy bp Tomasik. - Życzymy Wam drodzy siostry i bracia tego radosnego zbliżenia do Chrystusa, który jest światłością świata. Chrystus niech rozpromienia drogi życia, pomaga w podejmowaniu ważnych decyzji. Chrystus, który jest źródłem mocy, niech dodaje siły wówczas, gdy podejmujemy decyzje dotyczące drugiego człowieka i wielkich spraw. Boże Dziecię niech wszystkich obdarza swoim błogosławieństwem. Życzymy także pokoju w sercach, w rodzinach, naszych miejscach pracy i w naszej ojczyźnie. Matka Boża niech wyprasza wszystkim dary nieba. Błogosławionych świąt i pełnego dobra kolejnego roku - powiedział.

  Później biskup poświęcił opłatki, które po placu roznosili wolontariusze radomskiej „Arki”.

  Życzenia i przełamywanie się opłatkiem przeplatane były kolędami i świątecznymi piosenkami. Nad placem unosił się zapach wigilijnych potraw, wydawanych z kuchni polowych, a po gorący posiłek ustawiały się długie kolejki. Obok świetlnych dekoracji przygotowanych przez miasto, przy scenie stały choinki ubrane przez reprezentacje radomskich szkół i przedszkoli.

  Ostatnim punktem spotkania był koncert Anny Karwan a zapowiedziała go Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół