Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dali z siebie tak wiele

Wykazali się ogromną siłą walki, również i tą ze swoimi słabościami. Ich sportowe wyniki nie są gorsze od tych osiąganych przez pełnosprawnych sportowców.

– Gratuluję wyników i wystąpienia na olimpiadzie, bo olimpiada jest tym miejscem, gdzie każdy sportowiec spełnia swoje najskrytsze marzenie. Dziękujemy za reprezentację naszego miasta – powiedział prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak. Na paraolimpiadę do Londynu z Radomia pojechało pięciu sportowców, członków Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom: Alicja Fiodorow (lekkoatletyka – srebrna medalistka i brązowa w biegach na 200 i 400 m), Mariusz Sobczak (lekkoatletyka – srebrny medal w skoku w dal), Sebastian Powroźniak (tenis stołowy – srebrny medal w drużynie), Marcin Awiżeń (lekkoatletyka – uczestnik biegu na 800 m), Justyna Kozdryk (podnoszenie ciężarów).

Na spotkaniu, w którym uczestniczyli obok prezydenta Radomia przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik, obecni byli także: trener lekkoatletów Jacek Szczygieł, prezes klubu Arkadiusz Borczuch oraz fizjoterapeuta reprezentacji Polski podczas paraolimpiady Londyn 2012 Henryk Motyka.

Zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe dyplomy, upominki i kwiaty. Sportowcy, którzy wywalczyli miejsca na podium, otrzymają przewidziane za takie osiągnięcia stypendia od Prezydenta Radomia. Po części oficjalnej był czas na rozmowę i wspomnienia dotyczące tego wielkiego sportowego wydarzenia. – Wszystkie miejsca na trybunach były zawsze zajęte. Anglicy traktowali paraolimpiadę jako przedłużenie Igrzysk Olimpijskich. U nich jej zakończenie było dopiero po paraolimpiadzie, a nasi sportowcy uczestniczyli we wspólnej defiladzie w centrum Londynu. To było bardzo budujące – mówił Jacek Szczygieł. Przypomniał także, że paraolimpijczycy w niektórych dyscyplinach osiągnęli lepsze wyniki niż ich pełnosprawni koledzy. Sportowcy podkreślali niesamowitą atmosferę i życzliwość, jakiej doświadczali od mieszkańców Londynu. Alicja Fiodorow przyznała, że bardzo pomagał sportowcom doping. – To coś niesamowitego, gdy 80 tysięcy ludzi bije brawo i krzyczy. Oni nie przychodzili tylko nas oglądać, oni nam dopingowali – wspominała.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma