Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tu będzie domowa kaplica bp. E. Materskiego

Otwarcie nowej kaplicy w Centrum „Ostra Brama” planowane jest na 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej.

  Posiadamy całe wyposażenie, z wszystkimi detalami, jak choćby ta wieczna lampka, która zapłonie przed tabernakulum – mówi ks. Jerzy Karbownik
Ks. Zbigniew Niemirski/GN
– W tym miejscu znajdzie się ołtarz i cały wystrój kaplicy domowej, która znajdowała się w mieszkaniu bp. Edwarda Materskiego przy ul. Sienkiewicza 13 w Radomiu – mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej i dodaje: – To zmarły w ubiegłym roku bp Edward Materski był twórcą tego sanktuarium, stąd dobrze się stało, że właśnie tutaj znajdzie się wyposażenie domowej kaplicy. Teraz tutaj, przy tym samym ołtarzu i przed tym samym wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej będziemy się modlić, także za niego. Wystrój kaplicy zaprojektował inż. Józef Śliwiński, a wykonawcą jest kielecka firma ANNA-BUD, ta sama, która budowała nasze centrum.

Centrum „Ostra Brama” to więcej niż dom pielgrzyma. Jest ono nowoczesnym obiektem zapewniającym także obsługę ruchu turystycznego. Zdjęcie zostało wykonane we wrześniu 2009 r.   Bp Edward Materski w swej domowej kaplicy w Radomiu
Zdjęcie zostało wykonane we wrześniu 2009 r.
Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Otwarcie i poświęcenie nowej placówki dla pielgrzymów i turystów miało miejsce 2 lipca 2011 r. i wpisało się w obchody 25. rocznicy powstania parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia oraz 6. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Kamień węgielny pod centrum, którego patronem jest bł. Jan Paweł II, pochodzi z grobu św. Piotra na Watykanie.

W uroczystości otwarcia i poświęcenia ośrodka wzięli udział: inicjator budowy sanktuarium, bp Edward Materski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia abp Zygmunt Zimowski, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Wacław Depo (dziś arcybiskup, metropolita częstochowski) oraz nasz ordynariusz bp Henryk Tomasik.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma