Nowy numer 48/2020 Archiwum

Tu będzie domowa kaplica bp. E. Materskiego

Otwarcie nowej kaplicy w Centrum „Ostra Brama” planowane jest na 2 lutego, w Święto Matki Bożej Gromnicznej.

Posiadamy całe wyposażenie, z wszystkimi detalami, jak choćby ta wieczna lampka, która zapłonie przed tabernakulum – mówi ks. Jerzy Karbownik   Posiadamy całe wyposażenie, z wszystkimi detalami, jak choćby ta wieczna lampka, która zapłonie przed tabernakulum – mówi ks. Jerzy Karbownik
Ks. Zbigniew Niemirski/GN
– W tym miejscu znajdzie się ołtarz i cały wystrój kaplicy domowej, która znajdowała się w mieszkaniu bp. Edwarda Materskiego przy ul. Sienkiewicza 13 w Radomiu – mówi ks. prał. Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej i dodaje: – To zmarły w ubiegłym roku bp Edward Materski był twórcą tego sanktuarium, stąd dobrze się stało, że właśnie tutaj znajdzie się wyposażenie domowej kaplicy. Teraz tutaj, przy tym samym ołtarzu i przed tym samym wizerunkiem Matki Bożej Ostrobramskiej będziemy się modlić, także za niego. Wystrój kaplicy zaprojektował inż. Józef Śliwiński, a wykonawcą jest kielecka firma ANNA-BUD, ta sama, która budowała nasze centrum.

Centrum „Ostra Brama” to więcej niż dom pielgrzyma. Jest ono nowoczesnym obiektem zapewniającym także obsługę ruchu turystycznego. Bp Edward Materski w swej domowej kaplicy w Radomiu   Bp Edward Materski w swej domowej kaplicy w Radomiu
Zdjęcie zostało wykonane we wrześniu 2009 r.
Ks. Zbigniew Niemirski/GN
Otwarcie i poświęcenie nowej placówki dla pielgrzymów i turystów miało miejsce 2 lipca 2011 r. i wpisało się w obchody 25. rocznicy powstania parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia oraz 6. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Ostrobramskiej. Kamień węgielny pod centrum, którego patronem jest bł. Jan Paweł II, pochodzi z grobu św. Piotra na Watykanie.

W uroczystości otwarcia i poświęcenia ośrodka wzięli udział: inicjator budowy sanktuarium, bp Edward Materski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia abp Zygmunt Zimowski, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Wacław Depo (dziś arcybiskup, metropolita częstochowski) oraz nasz ordynariusz bp Henryk Tomasik.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama