Nowy numer 21/2018 Archiwum

Dni z o. Janem Górą, twórcą lednickich spotkań

Duszpasterze zapraszają na Akademickie Rekolekcje Wielkopostne.

- Bardzo się cieszymy, że tegoroczne akademickie rekolekcje poprowadzi charyzmatyczny dominikanin o. Jan Góra. Przede wszystkim będzie mówił o Lednicy, ponieważ jest to jego najważniejsze życiowe doświadczenie - mówi duszpasterz akademicki ks. Marek Adamczyk. - O. Jan Góra ma takie szczególne doświadczenie kontaktu z młodzieżą, doświadczenie wielopokoleniowe. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim. Potem zajmował się tworzeniem całej inicjatywy lednickiej. Chcielibyśmy równie, żeby opowiedział nam o dorastaniu. O tym, jak wchodzić w dorosłe, mocne, intensywne i piękne przeżywanie życia, nie tracąc jednocześnie takich młodzieńczych ideałów - dodaje.

Rekolekcje rozpoczną się w najbliższą niedzielę 3 marca Eucharystią o 18.00 w parafii pw. św. Jadwigi (Osiedle Akademickie) i w katedrze (20.00). W poniedziałek, wtorek i środę (od 4 do 6 marca) duszpasterze zapraszają studentów na Msze św. z nauką rekolekcyjną o 20.00 do kościoła św. Jadwigi, a po Eucharystii na wspólną kolację w sali DA.

Spotkanie księży z o. Górą odbędzie się 5 marca o 21.30 w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego. - Nie będzie to wykład, ani konferencja. Chcemy zwyczajnie porozmawiać o tym, jak przyciągać młodzież, jak za nią iść - zachęca księży do udziału w tym spotkaniu ks. Marek.

Dominikanin o. Jan Góra jest doktorem teologii, duszpasterzem akademickim, rekolekcjonistą, prozaikiem oraz organizatorem wydarzeń ewangelizacyjnych. Jego działalność w ramach animacji ośrodków duszpasterskich zaowocowała m.in. powstaniem Ruchu Lednickiego, zrzeszającego głównie młodych ludzi pragnących żyć zgodnie z nakazami Pana. O. Jan wydał także wiele znaczących publikacji, które docenione zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Aktywnie propaguje ideę Małych Ojczyzn oraz udziela się w pismach katolickich i kulturalnych.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma