Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bp Tomasik: Podziękujmy za ten wybór

W tym historycznym dniu polecamy Panu Bogu ojca świętego Franciszka, prosząc o moce i światło Boże, aby mógł kierować Kościołem, który trwa na modlitwie.

Tymi słowami bp Henryk Tomasik rozpoczął Mszę św., którą sprawował 14 marca rano w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, nazajutrz po wyborze papieża Franciszka. A w homilii mówił alumnom i wychowawcom: – Był św. Franciszek z Asyżu, św. Franciszek Ksawery i jest ojciec święty Franciszek, który pokornie pochyla głowę pokazując potęgę i moc Kościoła jako wspólnoty wiernych, wspólnoty wszystkich tych, którzy są zapatrzeni w Tego, który ciągle czyni wielkie rzeczy.

Na niedzielę, pasterz diecezji polecił, by w kościołach odśpiewano dziękczynny hymn „Ciebie, Boga wysławiamy”.

Teraz zaprasza na dziękczynną Eucharystię: – W środę, 13 marca 2013 roku, po godzinie 20.00, kardynał protodiakon Jean-Louis Tauran wypowiedział słynną formułę: „Ogłaszam Wam radość wielką. Mamy papieża!” Kolejnym następcą świętego Piotra został Kardynał Jorge Maria Bergoglio, jezuita z Argentyny, przewodniczący argentyńskiego episkopatu i metropolita Buenos Aires, który przyjął imię Franciszek. Razem z całym Kościołem dziękujemy Panu Bogu za wybór ojca świętego Franciszka, który zachęca nas do gorliwej wspólnej modlitwy i odważnego zaangażowania w budowę Kościoła. Natomiast w dniu inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka, w uroczystość Świętego Józefa, w katedrze radomskiej, o 18.00, uczestnicząc we Mszy św. koncelebrowanej, będziemy dziękować Panu Bogu za wybór Ojca Świętego Franciszka. Na to dziękczynienie zapraszam Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz Was wszystkich, Drodzy Bracia i Siostry.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama