Ona nie niesie śmierci, ale życie. Roznoszą ją młodzi, zarażeni bakcylem ewangelizacji.
W Niedzielę Palmową wieczorem, wieńcząc przeżycia Światowego Dnia Młodzieży, centralnym deptakiem Radomia, z fary do katedry przeszli młodzi, przeżywając nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Na czele procesji za krzyżem, który nieśli na przemian przedstawiciele młodych z różnych parafii oraz ruchów i stowarzyszeń, szedł bp Henryk Tomasik.
– Młodzież nie jest taka zła, jak chce się o niej mówić. Jesteśmy w parafiach, angażujemy się w ruchy, stowarzyszenia i duszpasterstwa. Droga Krzyżowa, która tradycyjnie idzie w Radomiu w Niedzielę Palmową z fary do katedry, jest okazją, byśmy się zobaczyli i policzyli oraz by zobaczyli nas inni. Bardzo lubimy to nabożeństwo i to spotkanie młodych, którzy tworzą wielką wspólnotę dającą świadectwo wiary i młodości Kościoła – mówią animatorki Ruchu Światło–Życie, działającego w radomskiej parafii bł. Annuarity Klara Brendel i Kinga Sałek. Obie w czasie Drogi Krzyżowej stanowiły część zespołu, który przygotował oprawę muzyczną nabożeństwa.
Paweł Bisiński jest Skautem Europy. Odpowiadał za pochodnie i sprawy organizacyjne. – Takie zaangażowanie nieco utrudnia skupienie, ale jest konieczną służbą na rzecz wszystkich. Mimo tego zabiegania starałem się o to, by włączyć się w atmosferę skupienia i modlitwy. Zapraszam wszystkich na naszą Drogę Krzyżową w przyszłym roku, a po drodze zachęcam do włączenia się w różne formy duszpasterstwa młodzieży, jakie działają w Kościele – mówi.
Na koniec modlitewnego spotkania bp Henryk Tomasik udzielił wszystkim błogosławieństwa
Ks. Zbigniew Niemirski/GN
– Żywa wiara to taka wiara, która nie boi się świadectwa. Ona zaraża swoim żarem i pokazuje, że młodzi ludzie są wezwani do tego, by poprzez mówienie o Chrystusie i pokazywanie Go swoim życiem przyprowadzić do Niego swoich przyjaciół i znajomych – zaznacza ks. Marek Adamczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, jeden z organizatorów Drogi Krzyżowej.
Nabożeństwo zakończyło się Apelem Jasnogórskim w katedrze, a wychodzący – jako pamiątkę spotkania – otrzymali tekst orędzia Benedykta XVI na tegoroczne Światowy Dni Młodzieży oraz homilię, która wygłosił papież Franciszek w czasie Mszy św. rozpoczynającej jego pontyfikat. Droga Krzyżowa w zamyśle organizatorów była też modlitwą za nowo wybranego następcę św. Piotra.