Pracę w administracji i energetyce postrzegał jako służbę dla państwa i wobec ludzi. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Urodził się w 1958 r. w Radomiu. Wychowywał się na radomskich Plantach. Egzamin dojrzałości zdał w Technikum Elektronicznym. W trakcie szkoły średniej rozpoczął grę w siatkówkę w klubie sportowym Czarni Radom, którą kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Transportu Politechniki Świętokrzyskiej w Radomiu. Podczas studiów uczestniczył w konwersatoriach i wakacyjnych obozach Duszpasterstwa Akademickiego przy kościele Mariackim prowadzonego przez ks. Jerzego Banaśkiewicza. W późniejszym czasie ukończył studia podyplomowe na wydziałach: Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Po ukończeniu studiów rozpoczyna pracę zawodową w PKP Radom. Później przenosi się do swojej szkoły, do Zespołu Szkół Elektronicznych, gdzie pracuje jako nauczyciel. W 1991 r. rozpoczyna pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Radomiu jako dyrektor generalny. W tym samym okresie zostaje radnym pierwszej kadencji Rady Miasta. W latach 1997–1999 kieruje Miejską Agencją Rozwoju Radom 2001. W tym czasie (1998 r.) zostaje radnym Sejmiku Mazowieckiego, kilka miesięcy później rezygnuje z mandatu na rzecz pracy jako dyrektor generalny w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.
W rozmowach z przyjaciółmi tłumaczył, że zrezygnował z mandatu i przyjął propozycję pracy dyrektora generalnego, ponieważ czuł, że w ten sposób będzie mógł w większym stopniu pomagać ludziom. W latach 2002–2004 pracował w Urzędzie Służby Cywilnej, a w latach 2004–2006 w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych w Warszawie. W 2006 roku rozpoczął pracę jako dyrektor generalny w Ministerstwie Finansów. Od 2008 roku pracował w Urzędzie Dozoru Technicznego w Warszawie. Przebywając w stolicy, zawsze zabiegał o inwestycje dla Radomia, w tym o budowę w Radomiu Centrum Przetwarzania Danych oraz siedziby Urzędu Dozoru Technicznego.
Pracę w administracji i energetyce postrzegał jako służbę dla państwa i wobec ludzi. Podkreślał, jak duża wiąże się z tym odpowiedzialność. Na wielu polach udzielał się społecznie, m.in. w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Stowarzyszeniu INICJATYWA, w Klubie Inteligencji Katolickiej. Był organizatorem Tygodni Kultury Chrześcijańskiej i kolonii dla dzieci powodzian z Dolnego Śląska. – Człowiek o ogromnej kulturze, zawsze kompetentny, a jednocześnie miły i uprzejmy dla innych – tak wspominają go jego przyjaciele oraz współpracownicy.
Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie 25 marca br. w szpitalu w Warszawie.
Uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczył bp Henryk Tomasik, odbyły się w radomskiej katedrze 27 marca. Śp. Tadeusz Wydra został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu przy ul. Limanowskiego.